mahihaber Katar'daki Kuran Botanik Bahçesinde 60 Bitki Türü Var - Mahihaber
HADİSLERDEN

Katar'daki Kuran Botanik Bahçesinde 60 Bitki Türü Var
Dünyada türünün ilk örneği olan Kuran Botanik Bahçesi 10 yıldır Katarlılara ve botanik meraklısı turistlere hizmet vermeye devam ediyor.

2008 yılı Eylül ayında  Şehaha Mozah Nasser el-Misnad tarafından Doha Eğitim Şehri'nde resmen açılan ve böylece tarihi bir dönüm noktasına imza atılmasına sebep olan eşsiz projeilgi görmeye devam ediyor.

Katar Eğitim, Bilim ve Toplum Geliştirme Vakfı tarafından dünyada türünün ilk örneği olan Kuran Botanik Bahçesi Kuran-ı Kerim'de ve Hadis ve Sünnet'teki sözü edilen tüm bitki türlerine yer veriyor

Kuran Botanik Bahçesinde, Çöl, Akdeniz ve tropikal.olmak üzere üç farklı tür nebatata ait yaklaşık 60 bitki türü sergilenmektedir.:  Hurma, zeytin, incir, citron, senna, zencefil, aloe, kafur ve diğer bitkilerin bahçe tasarımındaki uyum aynı zamanda İslam mimarisi ile sanatını da yansıtıyor.

Bahçe, çok önemli bir İslami vizyonu ve Allah'ın talimatlarını, O'nu ve dünyaya ve yarattığı tüm yaratılmışlara değer vermeyi desteklemektedir. Bu, Allah'ın ibadetinin temelidir. Müslümanların İslam, çevre ve koruma hakkındaki bilgisini vurgularmakta ayrıca bitkilerin ve hayatlarının bilimsel yönlerini anlamada yardımcı olumaktadır

Kur'an Bahçesi ve İslam Bahçeleri  hakkında detaylı bilgilerre buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Kaynak . mahihaber.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder