mahihaber MEB O Öğretmenlere Ceza Verdirme Yolunda - Mahihaber
HADİSLERDEN

MEB O Öğretmenlere Ceza Verdirme Yolunda
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçen yıl yapılan düzenlemeye göre, tam gün eğitim veren okullarda görevli eğitimciler, öğle aralarında nöbet tutacak.

Düzenlemeye itiraz eden Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim İş sendikaları da buna karşı gelerek, öğretmenlerin adeta çalıştıkları kurum olan Milli Eğitime dolayısıyla devlete karşı isyana sürüklemektedir.

Her ders yılında öğretmenlere "nöbet tutmama " konuusnda baskı uygulayan sendikalara karşın MEB tutulması yönünde yasalar çerçevesibde buna mecbur bırakıyor.

Okul idarecilerinin zor da kalması üzerine MEB bu kez nöbet tutmamakta ısrar eden öğretmenler hakkında hukuki yola başvurup disiplin cezası verilmesi yolunda harekete geçti

Öğle Arasında Öğretmenlere Nöbet Görevi Verilebilir Mi? konusunda resmi gazetedeki açıklamalar net olarak ortada olduğu gibi ayrıca il müdürlüklerine gönderilen aşağıdaki yazıda görülebildiği gibi "öğretmenlerin ve müdür yardımcılarının nöbet görevlerinin 26.07.2014 tarihli ve 29072 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve ilköğretim Kurumları Yönetmeliği 44. maddesinde düzenlendiği" hatırlatıldıGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder