mahihaber Sayın Erbaş, Bu Ne Perhiz Bu Ne Turşu - Mahihaber
HADİSLERDEN

Sayın Erbaş, Bu Ne Perhiz Bu Ne Turşu
Ürdün'de çeşitli ziyaretlerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş'ın Müslümanların Kudüs'ü ziyaret etmesi yönündeki sözleri "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Ürdün’ün başkenti Amman’da beraberindeki heyetle Ürdün Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Abul Naser Abu Al Bassal’ı ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş burada Ürdün Evkaf ve İslam İşleri Bakanı ve heyetinin özellikle Kudüs’te Mescid-i Aksa konusundaki gayretleri, yapmış oldukları çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hz. Peygamberin ziyaret edilmesi gereken 3 mescitten birisinin Mescid-i Aksa olduğunu ifade ettiğini dile getiren Başkan Erbaş, “ İstanbul’da Diyanet İşleri Başkanlığı olarak yapmış olduğumuz Kudüs Zirvesi’nin Sonuç Bildirgesinin maddelerine, Müslümanların Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı daha çok ziyaret etmeleri, orada daha çok görünmeleri gerektiği hususunu yazdık" dedi.

Müslümanların Kudüs'ü daha fazla ziyaret etmesini öneren Erbaş'ın Kudüs turları için bu yıl yaptığı %50'lere ulaşan zammı görmezlikten gelmesi de şaşırtıcı bulundu.

Geçen yıllara oranla TL yerine fiyatları Suudi Riyali olarak belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı bu yüzden umre ücretlerine %50 civarında zam yaparak başta Mekke ve Medine olmak züere Kudüs turlarına orta gelirli ve az gelirli vatandaşların gitmesinin adeta önüne geçmiş oldu.

Bilindiği gibi, Diyanet 15-16 gün sürecek olan tur süresince, 0 - 02 yaş arası bebek ve çocuklardan 1000 SAR, 03-05 Yaş arası çocuklardan 3.385 SAR 06-11 Yarası çocuklar için de 2 Kişilik oda 4.750 SAR 3 Kişilik oda 4.550 Sar olarak çocuk ücretlerini belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı 12 yaş sonrası için tüm ziyaretçilerden 2 kişilik odalarda 6380 - 7200 SAR , üç kişilik odalarda ise 6130 ve 6995 SAR arası ücret alınacağını açıklamıştı.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder