mahihaber Sayın Erbaş, Kudüs ve Mescid-i Aksa Tek Parçadır, Bölünemez - Mahihaber
HADİSLERDEN

Sayın Erbaş, Kudüs ve Mescid-i Aksa Tek Parçadır, Bölünemez
Filistin topraklarında bulunan ve Siyonist Yahudilerin zulüm yaparak işgale devam ettiği mübarek topraklarda yer alan Kudüs şehri ve içerisinde yer alan "Aksa cami" alanı bir bütündür. Ayrı ayrı ifade edilemez

Ne var ki Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bugün yapılan ve kurum başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın açıklamasını okuyunca şaşırdık.

Bu açıklamaya anlam veremedik.

Bir cahilin söylemesine aldırmayız ama Profesör unvanlı ve koskoca Diyanet İşleri Başkanı sıfatını taşıyan birinden bunu beklemezdik.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Katar Evkaf ve İslam İşleri Bakanlığı ziyaretinde iki kurumun birlikte yapabileceği çalışmalarla ilgili önerilerde bulundu.

Erbaş Katar'da ilk olarak Katar Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Dr. Gays bin Mübarek el Kuvari’yi ziyaret etti.

Ziyaret sonrası kurumun sosyal medya sayfasında yapılan paylaşımda "Türkiye ve Katar, İsrail’in son zamanlarda Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya karşı sergilediği tutum karşısında ortak hareket etmeli; diğer Müslüman ülkelere örnek ve rehber olmalıdır." dedi.

Biz de soruyoruz. Mescidi Aksa ve Kudüs farklı yerler mi ? 

Biz Müslümanlar kendi zihnimizde , kendi düşüncelerimizde, kendi söylemlerimizde iki farklı bir yer gibi ifade edersek bu üçüncü şahıslarca nasıl anlaşılır.

Yahudi'nin bölme çabalarına katkıda bulunmuş olmaz mıyız.

Biz beklerdik ki, Diyanet reisi, " İçerisinde Mescidi Aksa gibi kutsal toprakların bulunduğu, iman ettiğimiz sayısız peygamberlerin ayak bastığı, İslam peygamberi Hazret, Muhammed aleyhisselamın binlerce peygambere imamlık yaptığı, binlerce peygamberin yattığı makamlarının ,kabirlerinin olduğu Filsitin topraklarına karşı ortak hareket etmeliyiz. İsrail denilen işgalci zalim topluluklara karşı yekvücud olmalıyız. Filistin bir bütündür asla parçalanamaz" demeli miydi.

Kudüs'ü ayrı Mescidi Akasa'yı ayrı ifade etmemeli idi.

Yoksa biz mi yanlış düşünüyoruz

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder