mahihaber Vitirde Zorlanan Kominist - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Vitirde Zorlanan KoministEskiden Demirperde ülkelerinde (Şimdi Çin’de olduğu gibi) inanç ve ibadet hürriyeti olmadığı gibi devletin propaganda görevlileri de ülkelerinde her şeyin sütliman olduğunu inançlara sonsuz saygıları olduğunu namaz, hac gibi ibadetlerin serbest olduğunu anlatmış.

Karadeniz insanı anlatılanları dinlese de görünen köy kılavuz istemez kabilinden sözler sarf etmiş. Ajan bütün anlattıklarının gerçek olduğunu hatta kendisinin de namazını eda ettiğini anlatırken yatsı ezanı okunmuş. Madem siz de kılıyorsunuz hep beraber yatsı namazını kılalım, diye kalmışlar.

Ecnebi kişi, abdest alırken, namaza dururken siz buyurun, diye bir adım arkadan hareket ediyor ve Karadenizli vatandaşın yaptıklarını tekrarlayıp kurnazlıkla bilmediğini fark ettirmemeye çalışıyor.

Karadenizli göz ucuyla durumu epey takip eder. Sıra vitr namazına geldiğinde sabrı tükenir, yabancı ve yalancı kişiye iyi bir ders vermek ister. Vitri kılarken, “Allahım sen affet!” der ve aniden bir takla atar.

Arkasındaki Rus devrimci, beklemediği ani hareketi yapmaya çalışır. Taklayı atamaz ve ayakları havada kalır ve geri düşer. Namazın sonunda bilgiç bir eda ile anlatmaya başlar: “Bizim orada ben yatsı namazının sonundaki bu taklayı yapmakta hep zorlanıyorum!..”

http://www.yeniasya.com.tr/muzaffer-karahisar/al-onu_347727
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder