mahihaber 2019 yılı hac müracaatları - Mahihaber
HADİSLERDEN

2019 yılı hac müracaatları
Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 hac organizasyonu takvimini açıkladı. 8 Aralık 2018’de başlayan 2019 yılı hac organizasyonu başvuruları 14 Aralık'a kadar devam edecek.

Hacca gitmek için ilk kez başvuru yapacak olanlar, belirtilen tarihler arasında ilgili bankalara online veya doğrudan 20 TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra; müracaatlarını Başkanlığın www.hac.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda veya il ve ilçe müftülüklerine form dilekçe ile müracaat ederek kayıt yaptırabilecekler.

Açıklamada hacı adaylarının internet adresinden elektronik ortamda veya müracaat formunda, kuraya birlikte katılmak istedikleri kişiler varsa bunları mutlaka belirtmeleri gerektikleri vurgulandı. Hacı adayları başvurularda belirledikleri bütçeye göre “Oda Tercihli’’ veya “Otel’’ konaklama türlerinden birini tercih edebilecekler. Hacı adaylarının başvuruda belirledikleri hac konaklama türlerinde daha sonra bir değişiklik yapılmayacak.

2018 yılında hac kurasına katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri yine aynı tarihler arasında Başkanlık tarafından yapılacak. Kaydı Başkanlıkça yenilenen hacı adayları, 14 Aralık 2018’e kadar il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek Adres, konaklama türü, veya iletişim bilgilerinde değişiklik yapabilecekler.

2019 yılı hac kuraları 28 Aralık 2018 Cuma günü çekilecek. Vatandaşlar, hac başvuruları ile ilgili detaylara www.hac.gov.tr adresinden ulaşabilecekler.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder