mahihaber Bahreyn'in Pusulası da Yahudilere Çalışıyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Bahreyn'in Pusulası da Yahudilere Çalışıyor
Bahreyn Dışişleri Bakanı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Avustralya'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını destekledi. Bahreynli bakan bu kararın Filistinlilerin meşru taleplerine dokunmadığını söyledi

Filistinliler ve Arap Birliği cumartesi günü, Avustralya'nın Batı Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesini kınadığı gibi, bir Arap ülkesi olan Bahreyn tarafından biraz şaşırtıcı bir şekilde savundu.

Mahihaber.com'un Timesofisrael.com'dan alıntıladığı habere göre, Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Al Halife, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Filistinliler ve Arap Birliğinin Avustralya'nın "sorumsuz ve taraflı" ve "uluslararası hukuka aykırı" olarak adlandırdığı hareketini "şiddetle kınadığını" belirtti.

 Avustralya'nın kararı, başta Filistin'in başkenti Doğu Kudüs olmak üzere Filistinlilerin meşru taleplerine dokunmadığı gibi Arap Barış Girişimi'ne de dokunmamaktadır. Bunu en iyi bilen Arap Birliğidir." sözleriyle eleştirdi.

Arap Ligi, yaptığı açıklamada,  Kararın, yalnızca işgalin saldırganlığını, kibirliliğini, anlaşmazlığını ve işgalini sürdürmeye teşvik edeceği uyarısında bulundu. uluslararası kararlara meydan okur ”ve bu hareketin Arap-Avustralya ilişkileri için ciddi sonuçlar doğurabileceğini ekledi.

Bu ayın başlarında El Halife , İsrail'in Hizbullah'ın sınır ötesi tünellerini ifşa etme ve yok etme operasyonuna verdiği desteği tweetledi ve Mayıs ayında Yahudi devletinin kendisini savunma hakkı olduğunu söyledi .

Son günlerde başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkelerinin İsrail ile yakınlaşması dikkati çekiyor.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder