mahihaber Cerrahpaşa Can Çekişiyor, Tahliller İEAH'da Yapılıyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Cerrahpaşa Can Çekişiyor, Tahliller İEAH'da Yapılıyor
İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde laboratuvar hizmetleri durma noktasına geldi.

Yurttaşlar en basit laboratuvar ve tahlil işlemlerinin yapılmadığını belirtip tahliller için başka hastanelere yönlendirildiklerini söyledi.

Bazı hastaların da alınan kanlarının tüplerini taşıyarak en yakın hastane olan İstanbul EAH'ya götürdükleri belirtildi.

Evrensel’de yer alan haberde, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube Yöneticisi Aydın Erol, hastaların söylediklerini doğrulayarak, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde, cumadan sonra her hasta için rutin yapılması gereken tahlillerin yapılamayacağını belirtti. İstanbul Tabip Odası Başkanı Pınar Saip ise üniversite hastanelerinin uzun süredir zor durumda olduğunu belirterek “İdrar tahlili yapılamıyorsa o hastane kapanmış demektir” diye konuştu.

Dağmedya'dan alınan bilgiye göre ise, konuyla ilgili aranılan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sekreterliğinden bir görevli ise tüm yetkililerin toplantıda olduğunu belirterek cep telefonumuzu alarak geri dönüş yapacaklarını söyledi ancak geri dönüş yapılmadı. Cerrahpaşa’yı hasta olarak aradığımızda ise hastanenin laboratuvar servisi yetkilisi, yaşananları doğrulayarak “İdrar tahlili yapılamıyor. Kan tahlillerinin ise bazıları yapılabiliyor” diye konuştu.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder