mahihaber İslamsız İslam Konferansında Skandal Üzerine Skandal - Mahihaber
HADİSLERDEN

İslamsız İslam Konferansında Skandal Üzerine Skandal
Almanya'da yaşayan Türkleri, Türkiye’den koparmak isteyen Almanya hükümetinin düzenlediği “Alman İslam Konferansı”nda skandal birbirini ardına patladı

Berlin'de iki gün süren ve Türkiye’nin by-pass edilerek 240 katılımcı ile gerçekleştirilen 'Alman İslam Konferansı' dün tamamlandı.

Türkiye ve DİTİB (Diyanet İşleri Diyarı) ülkeleri Almanya'da düzenlenen konferansta Müslümanların etkisini azaltmak isteyenleri kontrol etmek için Türkler ve DİTİB'in davet edilmediği konferansta Türk ve TÜRKİYE düşmanları bir araya geldi.

Konferansa, bir kilisenin odasını kiralayıp mescit yapan, FETÖ destekçisi Seyran Ateş, Türklere ve Müslümanlara karşı açıklamaları bulunan Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Uyum Müsteşarı Serap Güler, Sozialdienst muslimischer Frauen SmF e.V.(Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmetleri Derneği) Başkanı Ayten Kılıçarslan, Osnabrück Üniversitesi İslam İlahiyat Fakültesi Başkanı Bülent Uçar, Türkiye düşmanı siyasetçi Cem Özdemir, Mısır kökenli Hamed Abdel Samed, El Hamra Derneği’nden yetkililer gibi isimler katıldı.

İslam konferansında, Almanya Müslümanları adına konuşan ve kalçasına kadar sereserpe oturan başörtüsü düşmanı, Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaletinin CDU’lu Çocuk, Aile, Mülteci ve Uyum Bakanlığı müsteşarı Serap Güler, konuşmasında DİTİB ve Türkiye’ye yönelik çarpık bakışını ortaya koydu.

Güler'in çarpıklığı bununla da kalmadı, toplantıdaki davranışları ve giyim tarzı, Müslümanlar tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Müslümanların tepkisine neden olan konferansa ilişkin başka bir gelişme ise yemek servisine ilişkin oldu. Öğle arasında yapılan açık büfe yemek ikramında menüde domuz eti de yer aldı. Katılımcılar İslam Konferans'ında kendilerine domuz eti servis edilmesine tepki gösterdi.

Türk-İslam sentezinin yanlış olduğunu savunan Bülent Uçar ise kendisinin Alman Müslümanı olduğunu söyledi.

Seyran Ateş ve Cem Özdemir'in de aralarında bulunduğu bir grup, Almanya'da 'Seküler İslam Girişimi' kurmuştu. Girişim, “çağdaş İslam anlayışının” sesi olmayı hedeflediğini iddia ediyor
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder