mahihaber İşte Doktor Şiddeti Buna Denir - Mahihaber
HADİSLERDEN

İşte Doktor Şiddeti Buna Denir
Son alınan kararla birlikte doktora şiddet gösterenlerin serbest bırakılmadan tutukluluğuna karar verilmesi uygulanmaya başlarken, haklı da olsa sürekli vatandaşların mağdur edilmesine sebep olan sağlıkta şiddete konu olan doktorların birbirlerine şiddet göstermesine bir örnmek daha Samsun'da ortaya çıktı.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre,Samsun’un Bafra ilçesinde özel bir hastanede aralarında hasta tedavisi konusunda çıkan tartışmada Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yakup S aynı hastanede görevli meslektaşı Üroloji Uzmanı Dr. Hacı Bekir Genişer'i yumrukladı

Olay, 25 Kasım günü Bafra ilçesinde özel bir hastanede meydana geldi. Üroloji Uzman Dr. Hacı Bekir Genişer, idrar yollarında rahatsızlığı bulunan bir hastayı ameliyat etti. Dr. Genişer, sağlığına kavuşan hastayı taburcu etmeden, hastaya daha önce bakan aynı hastanede görevli Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yakup S.'ye danıştı. Dr. S., hastanın ameliyatının gereksiz olduğunu, tedavi yöntemleri uygulanabileceğini belirterek Dr. Hacı Bekir Genişer ile tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Dr. Yakup S., iddiaya göre yumrukla Genişer'e saldırdı.

Hastane görevlileri müdahale ederek, kavga eden iki doktoru ayırdı.

Tartışma sonrası aldığı yumruk darbesiyle, yüzünde morluklar oluşan ve 7 gün iş göremez raporu alan Üroloji Uzmanı Dr. Hacı Bekir Genişer, meslektaşından şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder