mahihaber Müftü Neyse, Erbaş'ın O Projeden Haberi Yok Mu - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftü Neyse, Erbaş'ın O Projeden Haberi Yok Mu
Dün, bir çok medyada yer alan "Ali Erbaş'tan camilerde gençlik kolu oluşturulması talimatı" Diyanet camiasında şaşkınlıkla karşılandı.

Haber içeriğinde, "Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın talimatıyla her camide gençlik kolları oluşturulması için çalışmalara başlandığı belirtildi." denildi.

Talimatı duyan bir çok diyanet kuruluşu çalışanları da "biz zaten bunu üç yıldır yapıyoruz" demek zorunda kaldı

Erbaş'ın "Gençlik Kolları" ile ilgili talimatını da basına açıklayanın da 32 yıllık bir müftünün olması da bu şaşkınlığı daha da artırdı.

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nin İlahiyat Fakültesi'ne konuk olan Yakutiye Müftüsü Osman Yazıcı, Diyanet'in çalışmalarından bahsettiği konuşmasında son derece önemli olan yeni bir projeden bahsedeceğini ifade ederek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Prof. Dr. Ali Erbaş'ın talimatı ile harekete geçtiğini ve Türkiye'deki 90 bin caminin her birinde 'gençlik kolları' oluşturulması için çalışmaların başladığını söylemesi, üç yıldır sürdürülen projeden müftünün de bilgisinin olmadığını ortaya çıkardı.

Öte yandan Yakutiye Müftülüğünün geçen yıl kaldırılan "Kutlu Doğum" afişlerini de halen web sitesinde yayınlaması da güncel talimatlardan uzak olduğunu da gözler önüne sermiş oldu.

Yakutiye Müftülüğü halen Kutlu Doğum Havasında, 2017 de kalmış..

Tüm Diyanet camiası biliyor ki, şimdiki Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali ERbaş'ın talimatı denilen "Gençlik Çalışması" 2014 yılında temelleri eski Başkan Prof.Dr. Mehmet Görmez tarafından atılmış, 2015'de hayata geçirilmişti.

Bugün bir çok il ve ilçe müftülüklerinde başarı ile sürdürülen "Gençlik Koordinasyonları" gençlerin ilgisini her geçen gün artırmaktadır

Başkan Prof. Dr. Mehmet Görmez: bu proje için “Nice camilerimiz var ki içerisi cemaatten yoksun olduğu için duvarları soluk, şerefeleri mahzun, safları insansızdır. Bu yüzden caminin deruni maneviyatı ile gençliğin enerjisini buluşturmak, gençliğin camiye aktif katılımını sağlamak hedeflenmelidir.” demiş idi.

mahihaber / Arge

İlgili haber

Sultangazi Gençlik Koordinatörlüğü Nefes Nefese

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder