mahihaber Müftünün Bilezik Toplayacağı Camiye Diyanetten 1 Milyon TL - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftünün Bilezik Toplayacağı Camiye Diyanetten 1 Milyon TL
Geçen yıl hanımlardan bilezikleri getirdiği takdirde bitmesi planlanan Çanakkale Üniversitesindeki cami için Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 1 milyon TL'lik destek geldi.

Mahihaber.com'un geçen yıl "Müftü Efendi, Te be Git İşine" başlığı ile dile getirdiği ÇÖMÜ (ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi ) Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki cami inşaatı için il müftüsü Arif Gökçe'nin " “ bizim hanımlar şu parmaklarındaki yüzüğü, kulağındaki küpeyi çıkarıp verseler bu eser biter" sözleri halen unutulmamışken yardıma Diyanet yetişti.

ÇOMÜ tarafından web sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, Bilindiği üzere, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi’nde inşaatı devam eden ve muhteşem mimarisi ile dikkat çeken Üniversitemiz Cami inşaatı, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda İÇDAŞ tarafından tamamlanacak. Caminin inşaatı hızla devam ederken, Cami inşaatını başlangıçta üstlenen firmaya olan ödeme için Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 1 Milyon TL’lik ödeme desteği geldi. " denildi.Terzioğlu Yerleşkesi içerisinde yapımı devam eden 25 bin metrekare peyzaj alanı, 2 bin metrekare müze alanı ve 6 bin metrekare cami oturum alanı ile 15 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bitmeyen cami için çalışmalar sürüyor

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, okulun web sayfası üzerinden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’a ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a teşekkür etti.

İlgili haber

Müftü Efendi, Te be Git İşine
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder