mahihaber Müftüye Piyangoya Hakaret Davası - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftüye Piyangoya Hakaret Davası
MÜFTÜYE HAKARET DAVASI!..

Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan’ın “Milli Piyango domuz eti ile eşdeğerdir” şeklinde bir ajansa demeç vermesi tepki yaratmıştı. Piyangodan gelecek paranın haram ve de bereketinin olmadığını ifade eden Topcan’a dün Balıkesir’deki bir seyyar piyango bayii suç duyurusunda bulunarak hakaret davası açtı.

Ekmeğini milli piyangodan kazandığını söyleyen piyangocu Haydar Efeyurtlu,  piyango satışı ile ilgili Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın piyango ve şans oyunlarını domuz eti ile eş değer olarak nitelendirmesi üzerine soluğu Savcılıkta aldı ve suç duyurusunda bulundu.

Haydar Efeyurtlu “T.C. hukuk devletinin Millli Piyango İdaresi resmi kurumdur. Ona mütakip yaptığı bütün faaliyetler yasaldır. Şans oyunları ile ilgili müftünün yaptığı basın açıklaması halkı Milli Piyango idaresine karşı kin ve düşmanlığa sevk etmiştir. T.C. hukuk devletinin kurallarını hiçe saymıştır. Milli Piyango çalışanlarını domuz eti satıcısı vasfına koymuştur. Biz milli piyango bayileri domuz eti satıcısı değiliz” diyerek kendisini esefle kınadığını söyledi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder