mahihaber Şiiler Zimbabve'de ve Arnavutlukta Kitap Dağıttı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Şiiler Zimbabve'de ve Arnavutlukta Kitap Dağıttı
''Kumeyl Duası'' kitabı İran Kültür Ataşeliği'nin işbirliğiyle Zimbabve'nin Shona diline çevirilerek Çavuna ve Mutare şehirlerinde dağıtıldı.

Mahihaber.com'un IQNA'dan aktardığına göre, ''Kumeyl Duası'' kitabı İran İslam Cumhuriyeti Kültür Ateşeliği ve İslam Kültür ve İlişkiler Teşkilatı Beşeri Bilimler ve İslami Maarif Tercüme ve Yayın Merkezi çabası ve Fatıma Zehra İslam Kolleji işbirliğiyle Shona diline çevirilerek yayınlandı. Zimbabve'nin Çavuna ve Mutare şehirlerinde  Müslümanlar arasında dağıtıldı.

Kitabın sunumu pek çok Müslümanın katılımıyla Peygamber Efendimizin doğum yıldönümü kutlamaları törenşnde onlara tanıtıldı. Bu kitabın çevirisi, bölgenin ve ülkenin dini bir aktivisti olan Şeyh Abdullah Makaeinja ve Fatıma Zehra İslam Kolleji Müdürü tarafından yapıldı.

Kumeyl Duası Nedir Tıklayınz

Arnavutluk'ta ''Muhammed ve Ali Dostları'' kitabı yayınlandı

Öte yandan Şia anlayışına sahip İran İslam Cumhuriyeti cemiyetleri yurt dışında da mezheplerinin yaygınlaşması amacıyla misyonerlik çalışmalarına da hız kazandırmaya devam ediyor.

Baba Malik Şemberzeni'nin yazdığı ''Muhammed ve Ali Dostları'' kitabı Arnavutça olarak bu ülkede yayınlandı.

Hz. Muhammed (saa) ve İmam Ali (as)'ye sevgi ve muhabbet içeren şiirlerle dolu olarak Dünya Bektaşilik Kültür Merkezi'nin işbirliğiyle 132 sayfa ve 500 cilt tirajla basılarak  Arnavutluk'un her yerine gönderildi.

DIŞ HABERLER / MAHİHABER
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder