mahihaber Sol, Hadisi Şerif'ten Rahatsız Oldu - Mahihaber
HADİSLERDEN

Sol, Hadisi Şerif'ten Rahatsız Oldu
Laik medyanın haber sitelerinden olan Sol haber portalı, bir camideki hadis-i şeriften rahatsızlığını dile getirdi.

Laik ve sol medyanın haber portallarından biri olan ve sürekli Diyanet, İslam ve İnananları hedef alan haberleri ile tiraj yapma hevesinde olan sol haber portalı bugün manşete taşıdığı haberinde , Müslümanları uyaran bir hadisi şeriften rahatsızlığını dile getirdi.

Haber portalı "Bu yazı Kızılay metrosunda bir yıldır duruyor: Yahudiler gibi sağa sola yalpalamayın" başlığı altında Kızılay metro istasyonunda bulunan mesciddeki sözlerden rahatsız olduğunu dile getirdi.Ankara’da Kızılay metro istasyonunda bulunan Çankaya Müftülüğünün sorumluluk alanında bulunan Şeyh Şamil adlı mescidin ışıklı panosunda ‘Ey müslümanlar namaza durduğunuzda yahudilerin yaptığı gibi sağa sola yalpalamayın, azalarınız sükunette olsun’ yazısı yer alıyor.

Sol haber, Müslümanların namaz içerisinde nasıl durmaları konusunda uyarıcı olan Hazreti Muhammed aleyhisselam'ın sözünden sözde Ankaralıların rahatsız olduğunu dile getirdi.

Camiussağir - 783'de rivayet edilen ve kaynak olan Hz. Ebû Bekir (r.a.)'nın gösterildiği hadisi şerifte "Resulullah (sav) buyurdular ki: Biriniz namaza durduğunda el, ayak gibi organlarını hareket ettirmesin. Yahudiler gibi sağa sola sallanmasın. Çünkü, organları hareket ettirmemek namazın tam olmasının gereklerindendir " denilmektedir.

Hadisi Şerif içerisinde geçen “Yahudiler gibi sağa sola yalpalamayın” sözünün tepkilere neden olduğunu ifade etmeye çalışan Sol haber portalının Müslümanlara, Kuran ayetlerine ve Peygamber sözlerine ne kadar nefret dolu olduğu da görülmüş oldu.

İşte o hadisin yazılı olduğu mescidin girişi


mahihaber/ Arge
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder