mahihaber Suudi Arabistan'da Kadın İtfaiyeci Devri - Mahihaber
HADİSLERDEN

Suudi Arabistan'da Kadın İtfaiyeci Devri
Suudi Aramco'nun Yangın Koruma Dairesi Mühendislik ve Eğitim Hizmetleri Bölümüne göre, iki Suudi kadın Ulusal Yangın Koruma Birliği (NFPA) Mesleki Yeterlilik Standartları'nı karşılayan ilk sertifikalı kadın itfaiyeci oldu.

Sharjah Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği ve Mühendislik Yönetimi mezunu olan Abeer O. Aljabr ve ABD'deki Missouri Üniversitesi'nden kimya mühendisliği mezunu olan Jazyah E. Aldossary, Yangın Koruma Dairesi Mühendislik ve Eğitim Hizmetleri Bölümüne katıldı.

FrPD Müdürü Ghassan G. Abulfaraj, “Kadın meslektaşlarımız da dahil olmak üzere bu genç mühendisler, en iyisi olmak için kendilerini zorluyor” dedi.

Abulfaraj, “Krallığın ilk sertifikalı kadın itfaiyecilerine sahip olmanın bu tarihi anına tanık olduğum için de çok mutluyum” dedi.

“FrPD'ye katılmak bir hayalin gerçekleşmesidir. Babam ailesinin ikinci nesli mirasını sürdürdüğü için çok gurur duyuyordu ”dedi.

Aldossary, itfaiyeci sertifikası alma sürecinin günlük olarak önemli fiziksel talepler gerektirmesine rağmen, deneyimin ödüllendirici olduğunu ekledi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder