mahihaber Türkiye'nin Haberleşme Ağı Bankalara Kaptırıldı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Türkiye'nin Haberleşme Ağı Bankalara KaptırıldıTürk Telekom’un sahibi olan Lübnanlılar Türk Telekom’un içini görülmemiş bir soygunla boşaltmışlar

Türk Telekom'un OTAŞ’taki yüzde 55’lik hissesinin Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası ortalığında kurulan Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş.’ye devri gerçekleşti. Türk Telekom’da Hariri’nin de aralarında bulunduğu 4 isim istifa etti.

Türk Telekom'da yüzde 55 hissesi bulunan OTAŞ'ın hisselerinin Türk Telekom'a kredi veren bankalar tarafından oluşturulan ortak girişim şirketine devir işlemi tamamlandı.

Türk Telekom ve konuya taraf bankalar olan Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası’ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamalara göre OTAŞ'a ait olan Türk Telekom’un sermayesinin yüzde 55'ini oluşturan A Grubu hisselerinin tamamı Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş. (LYY) adlı özel amaçlı şirkete devredildi.

Türk Telekom’un sahibi olan Lübnanlılar bankalara borçlarını ödemedikleri için şirketi bankalara bırakmak zorunda kalmışlar bu arada Türk Telekom’un içini görülmemiş bir soygunla boşaltmışlardı. Şimdi bu Lübnanlılar görevlerinden istifa etti.

Sözcü'de yer alan habere göre, Mohammed Hariri, Faisal Mohammed Aldughaither ve Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani şirketteki tüm görevlerinden istifa etti.

Hariri’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Hakan Aran, Cenk Serdar’ın yerine Muammer Cüneyt Sezgin, Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Eyüp Engin atandı.

Söz konusu atamaların onaya sunulması için Türk Telekom'un 25 Ocak 2019 tarihinde olağanüstü genel kurul toplantısı yapma kararı da aldığı öğrenildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder