mahihaber Ünlü Yahudi Sanatçı , Netanyahunun Siyasetinden Nefret Ediyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Ünlü Yahudi Sanatçı , Netanyahunun Siyasetinden Nefret Ediyor
İsrail kökenli Amerikalı oyuncu Natalie Portman, Arapça bir gazeteye verdiği demeçte, İsrail'in Ulus Devlet Hukuku'nun ırkçı olduğunu ve yasayı desteklemediğini söyledi.

Mahihaber.com'un The Jerusalem Post gazetesinden edindiği habere göre, Kudüs'te doğan ve ABD'de büyüyen Portman, Londra’da Arapça yayımlanan al-Quds al-Arabi gazetesine röportaj verdi.

Ünlü oyuncu gazeteye, İsrail devlet hukuku ile aynı görüşte olmadığını,Benjamin Netanyahu'yu onaylamak istemediğini söyleyerek "Umarım, komşularımızı sevebilir ve komşularımızla bir değişiklik yaparak hep birlikte çalışabiliriz" dedi.

En son filmi Vox Lux'i tanıtmak için yapılan röportajda Portman, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçilmesinin kendisini üzdüğünü ve çok kızdırdığını söyledi.

İsrail, geçtiğimiz Temmuz ayında İsrailin bir ’Yahudi Devleti’ ve dünyadaki ’tüm Yahudilerin anavatanı’ olduğunu onaylayan tartışmalı yasayı kabul etmişti.

İsrail doğumlu Hollywood yıldızı Portman, geçtiğimiz nisan ayında da İsrail-Gazze sınırında yaşanan olaylar nedeniyle Kudüs’te yapılacak olan ’Yahudi Nobel’i olarak anılan ’Genesis Ödülü’ törenine katılmayacağını açıklamıştı.

Portman’ın sözcüsü, oyuncunun son dönemde İsrail’de yaşanan olaylardan son derece rahatsız olduğunu, bu nedenle ’Genesis Ödülü’ törenine katılmak için Kudüs’e yapmayı planladığı ziyareti iptal ettiğini duyurmuştu.

DIŞ HABERLER / MAHİHABER
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder