mahihaber Yahudilerin El Halil'de Ezan Yasağı Bitmiyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Yahudilerin El Halil'de Ezan Yasağı Bitmiyor
Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı İsrail tarafından sadece geçen ay Hz. İbrahim El-Halil Camii’nde 47 kez ezan yayınını yasakladığını bildirdi.

Mahihaber'in Filistin haber merkezinden aktardığına göre, Yusuf İd Filistin Enformasyon Merkezi 2 Aralık'ta yayınladığı bildiriyle İsrail’in Müslümanların ibadet hakkına yönelik ihlallerinin tehlikeli bir boyut aldığını söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

"İslami mukaddesata ve ibadet özgürlüğü ihlallerine karşı siyonist düşman saldırıları giderek daha belirgin hale geldi. İsrail Ordu kuvvetleri, dini mekânlarda egemenliklerini genişletme yönünde, bu Türbede ezanın yayılmasına ilişkin yasağı tekrarlamaya, kapılarını ibadet etmek isteyen Filistinlilere kapatmaya ve Yahudi yerleşimcilerin bu kutsal yere saldırmasına izin vermektedir."

Yusuf Id, işgal yönetiminin her ay ve bazen her gün İbrahim El-Halil Camii’nde ezan okunmasını engellediğini, camiyi Müslümanlara kapatarak Yahudi yerleşimcilere açtığını belirtti.

Uluslararası topluma seslenen Filistinli bakan, , Filistin'in kutsal mekanlarına Siyonist askeri personeli ve yerleşimcilerin saldırganlığı ve tacizinden koruma taahhütlerini yerine getirmeleri için çağrıda bulundu.

 Id işgal yönetiminin daha çok Yahudi yerleşimcinin İbrahim El-Halil Camii’ne baskın düzenlemesini kolaylaştırmak amacıyla camiye yürüyen merdiven kurduğunu bildirdi.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder