mahihaber Belçikalı Bakan: “Din, Göçmen Kabulünde Rol Oynamamalı” - Mahihaber
HADİSLERDEN

Belçikalı Bakan: “Din, Göçmen Kabulünde Rol Oynamamalı”
Belçika'nın mülteci ve göç işlerinden de sorumlu Sağlık Bakanı Maggie De Block, selefi Theo Francken'ın ülkeye Hristiyan göçmen getirme politikasını eleştirerek, "Din, göçmen kabulünde rol oynamamalı" ifadelerini kullandı.

Belçika‘nın mülteci ve göç işlerinden de sorumlu Sağlık Bakanı Maggie De Block, selefi Theo Francken’ın ülkeye Hristiyan göçmenleri getirmeye yönelik politikasını eleştirerek, “Francken, Müslümanlara yardım etmek istemedi. Din, göçmen kabulünde rol oynamamalı.” dedi.

Flamanca yayın yapan Knack dergisine konuşan De Block, aşırı sağcı parti Yeni Flaman İttifakının (N-VA) eski Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken’ın politikalarını eleştirdi. De Block, “Francken, Müslümanlara yardım etmek istemedi. Din, göçmen kabulünde rol oynamamalı.” ifadesini kullandı.

“Orta Doğu’daki Hristiyanları Belçika‘ya Getirmek İçin Özel Program Oluşturdu”
Francken’ın dini belirleyici faktör olarak kullanarak Orta Doğu‘daki Hristiyanları Belçika‘ya getirmek için özel program oluşturduğunu belirten De Block, bunun Birleşmiş Milletler (BM) kriterlerine aykırı olduğunu söyledi. De Block, dinin kimin daha fazla yardıma muhtaç olduğunu belirleme konusunda kriter olarak alınmaması gerektiğini vurguladı.

perspektif.eu/
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder