mahihaber Böceklerin İstilasındaki Kabe İlaçlandı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Böceklerin İstilasındaki Kabe İlaçlandı
Müslümanların en kutsal şehri olan Mekke'yi adeta işgal eden çekirge, hamam böceği türü sayısız haşarat yüzünden halk ve umre ibadeti yapmak için Mescid-i Harem'de zor vakitler geçiriliyor

Daha önce hiç görülmemiş olağanüstü bir durum olarak söz edilen böceklerin saldırısı üzerine önlem üzerine önlem alan Mekke Belediyesi ilaçlamaya devam ederken, bir çok yerde bazı okulların kapatıldığı öğrenildi.

Mahihaber.com'un Mekke'deki takipçilerinden öğrendiği bilgiye göre, adeta bir saldırı şeklinde yoğun böcek varlığı üzerine yaban hayatı uzmanları şaşırdığı belirtildi. WWF ve Emirates Nature'taki karasal biyolojik çeşitliliğin bilimsel danışmanı ve yöneticisi olan Dr. Jacky Judas, bunun bir ilk olduğunu söyledi.MEKKE'LİLER ŞAŞKIN

64 yaşındaki Abdulwhab Soror  “Cumartesi gecesi Kutsal Camii'de dua ediyordum ve böcekler her yerdeydi, cami yalnızca bahçelerde değil, hatta Kabba'nın etrafında çekiyordu. Hayatım boyunca Makkah'ta yaşadım, daha önce böyle bir şeye asla tanık olmadım” dedi.

KABE İLAÇLANDI

“Kutsal Caminin avlusu çevresinde ve caminin avlusundaki yaralı tüm tuvaletlerde böceklerin, lağımların ve açık su kaynaklarının üreme ve üreme alanlarına odaklanıyoruz” şeklinde açıklama yapan Mekke Belediyesi Kutsal Camii'nin çevresindeki bölgelere böcek ilacı sıkarken, Kabe-i Muazzama'yı ilaçlarken Çevre Koruma Ekibinin resimlerini yayınladı.

Mahihaber.com / Mekke / Özel
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder