mahihaber Diyanet Haber Sitelerine DİNDARHABER'de Katıldı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Diyanet Haber Sitelerine DİNDARHABER'de Katıldı
Diyanet içerikli haber sitelerine bir haber sitesi daha katıldı. DİNDARHABER...

Onlarca din ve diyanet teşkilatına dair haber veren haber sitelerinin varlığına rağmen yeni bir haber sitesinin daha yayına başladığı duyuruldu.

"DindarHaber" adıyla yayına başlayan haber sitesi "www.dinihaber.gen.tr" domain adresiyle yayına 1 Ocak 2019 tarihinde başlamış.

Yeni haber sitesi tanıtımında, Diyanet İşleri Başkanlığı, başkanlıkça yapılan faaliyet ve çalışmaları halkla paylaşmak ve personeli yakından ilgilendiren konularda hızlı ve etkili bir şekilde habercilik yapmak, il ve ilçe müftülükleri, diyanet sendika ve vakıflarında haber ve duyurularına yer verileceği belirtildi.

Çiçeği burnunda site incelemesinde, sadece Diyanet İşleri Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatlarının dışında herhangi bir farklı bir mecraya ait haberler sunmaması dikkat çekici göründü.

Diyanet İşleri Başkanlığının haber ve duyuruları ile müftülük, dini sendika, dini vakıf haberleri ve cami haberleri bunun yanında Türk Diyanet'inin yabancı ülkelerdeki faaliyetlerine yer vereceği görülüyor

Misyonlarının Diyanet çalışanlarının sesini, dertlerini, faaliyetlerini yansıtmak duyurmak olduğunu belirten site hiç bir polemiğe girmeden, hiç bir kişisel yoruma girmeden, yazarlara yer vermeden medya dünyasında yer alacağını belirtiyor.

DindarHaber (www.dinihaber.gen.tr)yetkilileri,  tüm diyanet çalışanlarının kendisini bulacağı bir habercilik yapacaklarını kurumların ve şahısların kimliğine zarar verecek her türlü içerikten kaçınacağını belirtiyor

Haber sitesi yetkilileri kendilerine her türlü haber, duyuru, etkinlik için dinihabergentr@gmail.com adresinden her isteyenin ulaşabileceğini ifade ettiler.

Mahihaber olarak, Diyanet'in, Din görevlilerinin, sendikaların duyurularını gündeme getirierek sesleri olma yönünde haberciliği misyon edinen haber sitesi DindarHaber (www.dinihaber.gen.tr)'ye başta Diyanet olmak üzere herkes için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder