mahihaber Hata ve Çarpıtmalarla Dolu Kuran Meali Sitesi Kapatıldı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Hata ve Çarpıtmalarla Dolu Kuran Meali Sitesi Kapatıldı“İskender Ali Mihr” adı ile bilinen ve kendisinin “mehdi resul” olduğunu iddia eden İskender Evranosoğlunun sorumluluğunda olan kuranmeali.org sitesi kapatıldı, İslam düşmanlarından tepki...

“Sahte Mehdi Resul” İskender Evrenesoğlu'nun “Kur’an’ı Kerim ve Türkçe Meali” isminde Kur’an meali bulunmaktadır. Yalancı resul bu mealde ayetleri kendi düşüncelerine uydurmuş, hidayetle ilgili tüm ayetleri tahrif etmiş, İmanı Allah’a ulaşmayı dilemeye indirgemiş, Risalet ve resullükle ilgili ayetleri kendi resullüğü için delil kullanmıştır. Arapça bilmediği için diğer mealleri kopyalayarak mealini oluşturmuştur. Yalancı Resul meal yazmayı bırakın Kur’an okuyacak seviyede bile değildir.

Hata ve çarpıtmalarla dolu Türkiye’nin en eski Kuran meal-i sitelerinden biri olan kuranmeali.org’a mahkeme kararı ile erişim engeli geldi.

Semavi din İslam’ın kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in Türkçe meallerinin yer aldığı kuranmeali.org sitesi Ankara 3. Sulh ve Ceza Mahkemesi tarafından erişime engellendi.

Ekşi Sözlük’te ise sitenin yasaklanması yazarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Adı geçen siteden tahrif edilmiş ayet açıklamasına bir örnek

Allah aşkına, fatiha suresi 5. ayetteki نَسْتَعِينُ (nestainu) sözcüğünü nasıl tahrif etmişler. Milleti illa muşrik yapacaklar. İyyake na'budu ve iyyake nesta'in = Yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

Ama(Allah'a sığınırım) yazdıkları şey aynen şöyle :

5. nestaînu : istiane (mürşidimizin kim olduğunu öğrenmek için özel yardım) isteriz
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder