mahihaber Hintli Rahibeler, Rahiplerin Tecavüzlerinden İsyan Etti - Mahihaber
HADİSLERDEN

Hintli Rahibeler, Rahiplerin Tecavüzlerinden İsyan Etti
Hintli rahibeler sessizliğini kırarak, Katolik rahiplerin uzun süredir cinsel tacizde bulunduğunu açıkladılar. Yüzlerce rahibe tecavüzlerden isyan ederken şikayetler
Hindistan'ın Katolik topluluğunu böldü:

Rahibeler, yatak odalarına giren Katolik rahiplerden ve yakın arkadaşlarının seks yapmak için baskya uğradıklarını dile getirdiiler..

Hindistan'da, kendilerini İsa Peygamberin temsilcileri olduğuna inandırmaya çalışan rahiplerin elle ya da öperek sık sık kendilerini taciz ettiklerini dile getiren rahibeler, en acımasız haliyle tekrarlanan tecavüzlerden ve kendilerini korumak yerine sessiz kalan Katolik liderlerin sessiz kalmalarından da şikayetöi olduklarını dile getirdiler.

The Vatikan, Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Afrika'daki rahipler ve piskoposlar tarafından cinsel tacize uğrayan rahibelerin uzun zamandır farkında olmasına rağmen, bunu durdurmak için çok az şey yapmıştı,
Hindistan'daki durumun araştırılması, kilisenin içinden cinsel istismara uğrayan on yıllarca süren rahibelerin tarihini ortaya çıkardı. Rahibeler, rahiplerden maruz kaldıkları cinsel baskıyı ayrıntılandırdılar; yaklaşık iki düzine rahibe, eski rahibe ve rahip ve diğerleri de bu tür olaylar hakkında doğrudan bilgiye sahip olduklarını söyledi.

Mahihaber.com'un South China Morning Post'dan edindiği bilgiye göre 44 yaşındaki bir rahibe iki yıl boyunca 13 kez tecavüze uğradığını, bundan dolayı yaptıkları şikayetlerin hem kilise yönetimince hem de polisler tarafından kapatıldığını, kendilerinin susturulduğunu ifade etti.

Tecavüz ve tacilarin artmasından dolayı bir grup rahibe, piskoposun tutuklanmasını talep etmek için bir halk protestosu başlattı.

Hindistan ortaya çıkan rahibe tecavüzlerinin haberleriyle çalkalanıyor

Mahihaber / Dış haberler Servisi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder