mahihaber Mahkemeden Karar, 'Doktorlar dayağı hak ediyor' - Mahihaber
HADİSLERDEN

Mahkemeden Karar, 'Doktorlar dayağı hak ediyor'
Bir kamu hastanesinde çalışan doktor kendisine söylenen 'Doktorlar dayağı hak ediyor' sözleri üzerine yaptığı suç duyurusu ile bir vatandaşı şikayet etti.

Olay savcılığa intikal etti. Savcılık 'kovuşturmaya yer yok' kararı verdi

Duvar'dan Hacı Pişkin'in haberine göre,  İstanbul’daki bir devlet hastanesinde çalışan doktor ‘antibiyotik yazmalısın’ dayatmasını reddettiği için hastası tarafından tehdit edildi. O.C.G. adlı hasta, gerekli ilaçlar yazdığını antibiyotik yazılmasına gerek olmadığını söyleyen doktora, ‘Bu doktorlar dayağı hak ediyor’ dedi.

Doktor bu sözler üzerine beyaz koda basarak ihbarda bulundu. Savcılığa intikal eden olay sonrası İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı verdi. Savcılık gerekçesini şöyle açıkladı:

“Şüphelinin bu sözü söylediğinin tanık beyanı ile de doğrulandığı ancak dayağı hak ediyor şeklindeki tutanakta geçen ibarenin bizzat müştekinin yüzüne karşı tehdit maksadı ile söylenmediği, sadece şüphelinin kendince alamadığını düşündüğü hizmete karşı tepki olarak söylediği söylenen sözün nezaketsiz davranış olsa da müştekiye yönelik bir zarar verileceği anlamını taşımayan sözün tehdit suçunu oluşturmayacağı anlaşılmakta…””

TBB'DEN TEPKİ

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi Samet Mengüç ise karara tepki göstererek bu gibi sözlerin fiziksel şiddetin ilk aşaması olduğunu söyledi.

AYNI SÖZE BİR BAŞKA MAHKEMEDEN 6 AY HAPİS

Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde, kendisiyle ilgilenilmediğini öne sürerek “Dövünce dövdü diyorlar. Bu doktorlar dayağı hak ediyor!” diyen kadına mahkemece 6 ay hapis cezası verildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder