mahihaber Müftü, O Saygısızlık Din Adamına Yakışmadı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftü, O Saygısızlık Din Adamına Yakışmadı
Müftü Şekerci: Dua Okuma Teklifini Kabul Etmedim 

Esenler Müftüsü Halil Şekerci “Cemaatin ve misafirlerin huzuru kaçmasın diye mevlit programını terk etmedim ve oturdum.”

İstanbul Esenlerde bir taziye derneğinde düzenlenen mevlit programında, Esenler Müftüsü Halil Şekerci’ye büyük saygısızlık.” Başlıklı çıkan haber üzerine Esenler Müftüsü Halil Şekerci yerel basına açıklama yaptı.

Şekerci “Bir ailen,n mevlit programını davet edildim. Bizde 4 veya 5 hocamızla birlikte mevlit programına katıldık. Namazdan sonra geç kalmayalım diye hemen gittik. Erken gitmemize rağmen bizi beklemeden mevlit programının başlamış olduğunu gördük. Dua okuyan arkadaşların Esenler görevlileri olmadığını aynı zamanda resmi veya nereden geldiğini bilmiyorum. Hocalarımızla gittiğimizde oturacak yer olmadığını fark ettik. Birden hoş olmayan bir davranışla karşı karşıya kaldım. Bize bir yer tahsis edilmediği için bir kenara oturduk. Biraz bekledikten sonra bazı arkadaşlar protokolün oturduğu yere geçiniz dediler. Ancak bizler oturmuş bulunduk. Yapılan davranış karşısında Cemaatin ve misafirlerin huzuru kaçmasın diye orayı terk etmem gerekirdi etmedim. Bizleri programa davet ettiler, kim olduklarını bilmediğim arkadaşlar bu arada dua okumaya devam ettiler. Benim ve hoca arkadaşlarımın orada bulunmalarına rağmen bana söz vermediler. Hocalarımıza dua okuma teklif edilmedi.

Programın sonuna doğru bütün yaşananların yanı sıra bana ısrarla kısa bir dua okumam teklif edildi. Dua okuma teklifini kabul etmeyerek ayrıldık. mevlit programında benim ve hoca arkadaşlarımızı üzmüştür ve yapılan bu davranış doğru değildir"

7-24esenlerhaber.com

İLGİLİ HABER

Taziyede Müftüye Büyük Saygısızlık
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder