mahihaber Spor Salonu Bulamadılar..Camiye Saygısızlıkta İleriye Gittiler - Mahihaber
HADİSLERDEN

Spor Salonu Bulamadılar..Camiye Saygısızlıkta İleriye GittilerHatay İskenderun’daki bir gençlik merkezi tarafından ‘Namazda bereket, sporda hareket var’ adlı proje kapsamında sabah namazına giden cemaat, namazlarını kıldıktan sonra antrenörle cami içerisinde spor yaptı.

Hatay İskenderun’da Gençlik ve spor müdürlüğüne bağlı gençlik merkezi tarafından ‘Namaz da bereket, Spor da hareket var’ adlı proje ile İskenderun Kaptan Paşa adlı camiye sabah namazına giden cemaate cami içerisinde spor yaptırılıyor.

ÖNCE NAMAZ KILDILAR, SONRA SABAH SPORU YAPTILAR

Halk Sesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre; Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan gönüllü bir grup önce cami cemaati ile birlikte namazlarını kılıyor daha sonra ise camiye özel olarak getirilen antrenör nezaretinde cami cemaatine, cami içerisinde sabah sporu yaptırılıyor. Gençlik liderlerinin şimdilik sadece her hafta Perşembe günleri yapılan bu uygulamayı hafta da 2 güne çıkartmayı düşündükleri belirtiliyor.

BAZI CAMİ CEMAATİ PROJEYE SICAK BAKMIYOR

Öte yandan bazı cami cemaati bu tür projelere sıcak bakmıyor ve ‘Cami içerisinde kahvaltı veya çorba ziyafeti verenlere tanık olduk da jimnastik yapanlarını da ilk kez görüyoruz. Camiler İbadet içindir. Sporlarını çıkıp cami avlusunda yapsınlar’ diyerek, tepkilerini dile getiriyor.
Google Plus'da Paylaş

1 yorum:

  1. Güzel bir çalışma tebrik ediyorum camilerimizin boş olmasından iyidir

    YanıtlaSil