mahihaber Taziyede Müftüye Büyük Saygısızlık - Mahihaber
HADİSLERDEN

Taziyede Müftüye Büyük Saygısızlık
İstanbul Esenler'de taziye için toplanılan bir yerde din görevlileri müftüye büyük saygısızlık yaptı, yer vermediler

İstanbul Esenler ilçesinde bir derneğe ait yerde taziye için düzenlenen mevlit programında, Esenler Müftüsü Halil Şekerci’ye büyük saygısızlık yapıldığı iddia edildi

Mahihaber.com'un, 7-24esenlerhaber.com'dan edindiği bilgiye göre, Bir vatandaş için yapılan için yapılan mevlit programına katılan Esenler Müftüsü Halil Şekerci, dernek binasında toplanan vatandaşların arasından geçerek Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak olan masanın yanına gitti ve kendisine yer açılmasını bekledi.İddiaya göre, masaya önceden oturan aynı ilçede görev yaptığı ileri sürülen camii hocaları ve kuran okuyacak olan din görevlileri, Müftü Şekerci'yi görmezlikten gelerek yer verme nezaketi dışında karşılamada bile bulunmadılar.

İlçede görev yapan ve kendi meslektaşlarının kendisine gereken nezaket ve saygının gösterilmediği taziyede Müftü Şekerci masanın bir tarafında geçerek boş bir sandalyeye sessizce oturdu.

Aradan 10-15 dakika geçtikten sonra salona giren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksun'u ayağa kalkarak karşılayan din adamları, Göksu’ya oturdukları masada yer verdiler.

Bu durumdan ve yaşananlardan haberi olmayan Belediye başkanı Müftü Şekerciyi masaya davet etti ancak Şekerci yapılan tüm ısrarlara rağmen yerinden kalkmadı.


Yaşananlara tepki gösteren bazı camii cemaati “ Yapılan saygısızlıktır. Belediye başkanı salona geldiğinde ayağa kalkan din görevlileri, kendilerinin ilçede en yetkili ve dini konularda hocası olan, amirleri konumundaki müftüye ilgisizlikleri,yakışıksızdır. Müftü o hocaların ve din adamlarının amiridir. Toplumu dini konularda müftü aydınlatır, -Dini konularla ilgili sözlü ve yazılı soruları müftü yanıtlar, - İbadete açılmak istenen yerlere izin vermek için inceleme müftü yapar. Esenler’de din adamları müftü kimdir der oldu. Müftüye saygı duymayan din adamları insanlara dini nasıl anlattığını siz düşünün ve bunların anlattıklarına kim ne kadar inanır Allah bilir” diyerek sitem etti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder