mahihaber Azgın Yahudiler Camiye Saldırdı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Azgın Yahudiler Camiye Saldırdı
Yahudi yerleşimciler bu sabah (4 Şubat Pazartesi) erken saatlerde Ramallah’a bağlı Deir Debvan beldesindeki camiye saldırarak duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı ve caminin içine pis maddeler attı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, sayıları belirlenemeyen bir grup Yahudi yerleşimci, Ramallah'ın Dir Debvan beldesine baskın düzenleyerek beldedeki caminin duvarına İbranice ırkçı sloganlar yazdı, "Davud Yıldızı" çizdi.

Ramallah’taki Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İd’ıys, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimci çetelerin saldırıları sebebiyle huzur ve güven içinde ibadet edebilecek yer kalmadığını söyledi.

Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen "Bedel Ödetme” isimli radikal Yahudi örgüt, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra İsrail'deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer saldırılar düzenliyor.

Bakan İd’ıys, yayınladığı bildiride, Ramallah kentinin doğusundaki Deir Debvan beldesinde camii duvarlarına ırkçı sloganlar yazılmasını kınadı.

Camiye saldırının işgalcilerin kutsal mekanları hedef alan cinayetlerinin devamı olduğunu belirten İd’ıys, işgal güçlerinin kutsal mekanları yakmasının, kapatmasının ve ezan okunmasını engellemesinin işgalcilerin saldırılarının boyutunu gösterdiğini ifade etti.

Bakan İd’ıys, Filistin’deki kutsal mekanların korunması için Arap ve İslam ülkeleri ile dünyanın özgür insanlarının desteğine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Filistinli bakan, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini ve işgalcilerin kutsal mekanlara yönelik saldırılarına karşı koymak için pratik adımlar atılmasını istedi.

Filistin Enformasyon Merkezi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder