mahihaber Belediye Başkanından Diyanet'e Tepki.. Lojmanlar Halkındır - Mahihaber
HADİSLERDEN

Belediye Başkanından Diyanet'e Tepki.. Lojmanlar Halkındır
Trabzon Diyanet Sen Şubesi, din görevlileri dayanışma ve Ortahisar ilçe temsil yönetimi seçimi için düzenlenen toplantıya katılan Belediye Başkanı cami lojmanlarının "Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesinin yanlış olduğunu" ifade etti.

Trabzon Diyanet Sen Şubesi, din görevlileri dayanışma ve Ortahisar ilçe temsil yönetimi seçimi için Ortahisar ilçesinde toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç yaptığı konuşmada "Cami lojmanlarının Diyanete tahsis edilmesi doğru bir iş değildir. Onlar kamu arazisi olabilir ancak kamunun değil milletin yaptığı eserdir. Bu konuda girişimler devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

Mahihaber.com'un Trabzon'da yerel habercilik yapan Günebakış'tan Rabia MOLLOĞLU'nun haberinden edindiği bilgiye göre, Trabzon Diyanet Sen Şubesi, din görevlileri dayanışma ve Ortahisar ilçe temsil yönetimi seçimi için Ortahisar ilçesinde toplantı düzenledi. Toplantıya Ortahisar Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Avukat Ahmet Metin Genç, Diyanet Sen İl Başkanı Metin Aydın, Memur Sen İl Başkanı Metin Kara, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altuntaş ve din görevlileri katıldı

Toplantıya katılan ve yaptığı konuşmada "Cami lojmanlarının Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesinin yanlış olduğunu ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç “Cami lojmanlarının daha evvel ilk Büyükşehir Yasasında ‘cami lojmanları camilerle beraber Ortahisar Belediyesine devredilmiştir’ denildi. Ben sizden para talep etmedim. Ancak daha sonra gelen bir yazıyla bunların Diyanete tahsis edilmesi gerektiği kararı verildi. Şuanda yapılan doğru bir iş değildir. Onlar kamu arazisi olabilir ancak kamunun değil milletin yaptığı eserdir. Bu konuda girişimler devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

mahihaber / Özel / Trabzon
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder