mahihaber Besmele ve Namaz Düşmanı Yahudi Asıllı Müslüman ! Bakan - Mahihaber
HADİSLERDEN

Besmele ve Namaz Düşmanı Yahudi Asıllı Müslüman ! Bakan
Onu ülke halkı ilk kez Eğitim Bakanlığı'na memur olarak atanması ile tanımıştı.

2014 yılında Eğitim Sekreteri olarak atanan o kadın bugün Besmele ve Namaz düşmanı olarak Müslümanların tepkisini çeken bir Eğitim Bakanı

Onun adı Noria bin Gabrit Rimon.

Hâlâ Fransa sömürgesinin izlerini taşıyan Cezayir’de Eğitim Bakanı olarak görev yapıyor

Aldığı kararlarla sık sık ülke gündemini meşgul eden Eğitim Bakanı Noria bin Gabrit Rimon., geçtiğimiz günlerde dini derslere ait olanlar dışında okul kitaplarının girişinde yer alan besmelenin kaldırılmasını istemesi

Ardından okullarda namaz kılınmasını yasak eden kararlarıyla Müslüman halkın tepkisini üzerine çekmeye çalışan bir Yahudi dönmesi..

Bin Gabri okullarda İslâm kimliğini silmeye ve müfredatı batılılaştırmaya çalışan Cezayirli bir İspanyol asıllı Yahudilerin Cezayir'e sığınmış son örneklerinden..

Cezayir’in Eğitim Bakanı, göreve geldiği 2014 yılından bu yana getirdiği veya getirmek istediği yeni düzenlemeler nedeniyle sık sık siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri tarafından “okullarda İslâm kimliğini yok etmeye çalışmakla suçlanıyor.

Bin Gabrit ise söz konusu adımların “ideolojik değil eğitim kalitesini artırmaya dönük çabalar olduğunu ve Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika’nın onayıyla eğitim sistemindeki reformlar kapsamında ele alınması gerektiğini” savunuyor.

FİLİSTİN’İ YOK SAYMIŞTI!

Geçen eğitim yılı başında da “hazırlık sınıfı coğrafya kitaplarındaki haritada Filistin yerine İsrail yazılması” ülkede büyük infiale yol açmış ve Eğitim Bakanı’nı bir kere daha eleştirilerin odağına yerleştirmişti.

Özellikle sosyal medyada Bakan’a yönelik sert eleştiriler içeren ve kitapların toplanmasını isteyen paylaşımların hızla artmasının ardından söz konusu kitaplar toplatılmıştı.

Eğitim Bakanlığının 2016 yılı başında da “öğretmen alımlarında Fransızca bilme şartı arayacağı ders kitaplarından Kur’an-ı Kerim ayetleri ile hadislerin kaldırılmasına dönük baskılarının olduğu” yönünde iddialar gündeme gelmişti

Onun adı Noria bin Gabrit Rimon. 

Cezayirli Yahudi olup olmadığı halen tartışılıyor 

Ne de olsa, "Rimon" ile kafiyeli ...

Ne de olsa kendini gizliyor

15. yüzyılda İspanya'dan kaçtıktan sonra birçok Yahudi'nin yaşadığı bir Cezayir bölgesinden gelmes aslında aslını ortaya koyuyor

İlk kezi, Eğitim bakanlığına sekreter olarak atandığında Selefi lider Şeyh Abdel Fattah Zrawi Himedash, bir Yahudi’nin Cezayir’in İslami kitlelerini eğitmeye nasıl yardımcı olabileceğini sormuş ve atamayı kınamıştı.

Partisi, bu "şüpheli" geçmişe sahip bu kişi hakkında suçlamaları, kapsamlı suçlamaları reddetmişti

Rimon'un İspanyol "Ramon" un bir Araplaştırılması olduğu Cezayirli araştırmacılar tarafından iddia ediliyor

Cezayirli medyadaki bazı kişiler gerçekte Yahudi olsaydı ne gibi bir fark olacağını iddia ederek, Onun Cezayirli kabul edilmesini, bu tür suçlamalara gerek olmadığını iddia etmişti.

İsrail yanlısı olması aslında hiç mi, hiç şaşırtmayan Noria bin Gabrit Rimon'un İslami değerleri eğitim hayatından ne kadar daha çok çıkartma savaşı vereceği, siyonistleri ne kadar mutlu edeceği ve bu çabasının ne kadar süreceği merak edilmiyor değil.

Hatta Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika israil yanlısı bu bakana ne kadar tahammül edeceği...

mahihaber / arge ve dış haberler


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder