mahihaber Filistin Halkının Umre Hasret Bitiyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Filistin Halkının Umre Hasret Bitiyor
2014 yılından beri umre yapamayan Filistinliler için umre sezonu mart ayında başlayacak.

Beş yıldır umre yapamayan Filistinliler, Mısır makamları tarafından bu yıl mart ayından itibaren Rafah terminali üzerinden Mekke'ye gidebilecekler.

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Şeyh Yusuf Edis, Gazze Şeridi'nde umre sezonunun mart ayında başlayacağını açıkladı. Bakan Edis, ilk kafilenin 4 Mart'ta Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan Filistin Havayolları'na ait uçakla Suudi Arabistan'a gideceğini belirtti.

Gazze Şehri'nde 76 hac ve seyahat acentası sahiplerinden oluşan bir derneğe başkanlık eden  Awad Abu Madkour, yaptığı açıklamada, seyahat yasağı 2014 yılında Mısır'ın Sina Yarımadası'ndaki kanlı şiddetin ardından başlatıldı. Şu andan itibaren, tüm Filistinlilerin - her yaştan kadın ve erkek - Rafah geçidi üzerinden seyahat etmelerine izin verilecek.Suudi Arabistan'daki Mekke kentinde Umre yapma imkanı bulabilecek, dedi.

Mushtaha seyahat acentası müdürü Waseem Mushtaha, The New Arab'a yaptığı açıklamada, 14 gün içinde tüm hacıların götürülüp getirilmesinden sorumlu olduğunu söyledi. Mushtaha, seyahatin ihlali durumunda, Suudi Hac Bakanlığı'na mali teminat olarak 257.000 Suudi Riyali yatırıldğını, ihlal sonucu bu teminatın yanacağını söyledi.

3 Mart'ta, 1064 kişilik bir grubun umre için Mekke'ye gitmek için Rafah'ı geçmesi bekleniyor.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder