mahihaber Nöbetçi Noterlik Sistemi Geliyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Nöbetçi Noterlik Sistemi Geliyor
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, , vatandaşlara sunulan adalet hizmetlerinde noterlerin önemli  bir kapı durumunda olduğunun altını çizerek yakın zamanda açıklayacakları Yargı  Reform Belgesi’nde nöbetçi noterlik uygulamasının yer alacağını anlattı.

Söz konusu uygulamanın, noterdeki işlemlerin hafta sonları da  yapılabilmesine olanak sağlayacağını vurgulayan Gül, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımız cumartesi notere gidebilecek, pazar notere  gidebilecek. Nöbetçi eczane gibi nöbetçi noterlikte işlemini yapacak, tespitini  yapacak, vekaletini verecek, sözleşmesini yapacak. Ticari, ekonomik, bireysel  hayatta, araç alacak, satacak, ev alacak... Ne yapacaksa, bu anlamda hayatı  kolaylaştıran iş ve işlemleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda  hazırlıklarımızı noterlerimizle birlikte yapıyoruz. Çok yakın zamanda bu ve  benzeri, yargının güçlenmesini sağlayacak, hakim savcılarımızın teminatını,  bağımsızlığını, tarafsızlığını, avukatlarımızın savunma hakkını daha da  güçlendirecek, vatandaşlarımızın hak arama yollarını daha da artıracak,  hızlandıracak, adalete erişimi daha da güçlendirecek, yargıya güveni artıracak  hedeflerimizi kamuoyuyla yakın zamanda paylaşacağız."
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder