mahihaber Olmadı, Sayın Müftü... - Mahihaber
HADİSLERDEN MAHİHABER

Olmadı, Sayın Müftü...
Ağrı İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU, geçtiğimiz günlerde Doğubayazıt İlçe Müftülüğü tarafından ve Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan “1 Mont 1 Bot” kampanyasına katıldı.

Bu kampanya sırasında toplanan bot ve montlarla bir takım malzeme ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Buraya kadar normal olmayan bir durum yok.

Düşünce ve girişim gayet güzel. Bu tür yardımların daima artmasını diliyoruz.

Her fırsatta Suriyelileri gören onlara yaptıkları yardımlarla övünenlerin ve bu sayede medyatik olmaya çalışanların yanı sıra kendi insanını görenleri de ayrıca kutluyoruz.

Ne var ki yaşı ilerlemiş olan ve olgunluğun yanısıra kendisinden ders alınacak hayat hikayeleri bulunan Ağrı l Müftüsü Tandoğan TOPÇU'dan beklenmeyecek bir davranış görenleri üzmüş olacak ki konu mahihaber.com'a kadar yansıdı.


Her ne kadar Diyanet Teşkilatına ait haberleri yayınlamama sözü veren haber sitemiz bu konuda da duyarsız kalmama  kararı aldı.

Ve Ağrı'da ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve mont dağıtılırken çekilen fotoğraflarda çocukların teşhir edilmesini uygun görmedik.


Sayın müftünün beraberinde Doğubayazıt İlçe Müftüsü Adem ÖZDEMİR ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf YARDIMCI olduğu halde hediye dağıtılırken çekilen fotoğrafların medyaya yansıması hiç ama hiç hoş değildi.


Biz yardıma karşı değiliz. Haber yapılmasına da karşı değiliz.

Bu tür girişimlerin örnek olması için haber yapılmasını, birilerine örnek teşkil etmesi için yayılmasını arzu ederiz.

Hatta ülkede en fazla zekat çıkartanların çıkarttıkları zekat miktarlarının dahi ilan edilmesini arzuluyoruz.

Ancak yardım alan çocukların, yardım alan insanların teşhirine karşıyız.

Bizler yarın bir gün yardım alırken çekilmiş fotoğraflar için üzülecek bu çocukları ya da ailelerinin tanıdıkları arasında mahcup olmasına sebep olunmasına karşı çıkıyoruz

Bizler o fotoğrafları yayınlarken çocukların tanınmaması için çaba sarf ettik, Sayın müftünün de fotoğrafları yayınlayan her kimse onu uyarmasını arzu ederdik.

Hatta bu uyarımız üzerine o fotoğrafları müftülük sitesinden yüzleri kapatarak yayınlamasını arzu ediyoruz


Google Plus'da Paylaş

12 yorum:

 1. Mehmet Ali Korkmaz27 Şubat 2019 09:25

  Katılıyorum size

  YanıtlaSil
 2. Diyanette bu tür şovlar pirim yaptığı için Müftüler de şov yarışına giriyorlar.

  YanıtlaSil
 3. Şeref Şen öğretmenlerde aynı şekilde maalesef milli eğitim bakanliğı sağdan soldan ne zaman maddi bir destek bulup öğrencilere bunu kalem defter silgi boy ayakkabi gömlek vs ne varsa hepsini takip ettiğimiz medyadan ve onların şahsi hesaplarından görüyoruz maalesef durum bu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatih Semiz diğer kurumlar daha da kötü belki, ama Diyanet farklı olmalı,Diyanete yakıştiramiyoruz,serzeniş bu yüzden.

   Sil
 4. Ben size katılmıyorum..Sayın müftümüzün gayesi şov değildir bunu herkes yapıyor belediye başkanları başbakanlar hediye dağıtıyor ve fotoğraf çektiriyorlar..Sadece eleştirmek için eleştirmeyin Kılıçdaroğluluk yapmayın...!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Metin Akbaş Haberi okumadan sizde eleştiri yapmayın Haber çocukların istismar edilmesi yardım alanların teşhir edilmesidir Lütfen haberi okuyun tekrar yorum yapın

   Sil
  2. Erol Kara kötü bir durum yok ortada görsek nolacak sanki..Ortada edepsizlik yok ahlaksızlık yok...

   Sil
 5. Cihan Gumusyay27 Şubat 2019 09:31

  İşiniz gücünüz hep eleştiri fitne fesat yaymak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardım yapılırken "Bir elin verdiğinden öbür elin haberi olmayacak" geleneği bir kenara bırakılmış, adam fitnelikle suçluyor. Yoksul insanlarımızın rencide edilmesi teşhiri, insan haklarına aykırıdır. O çocukların istismar edilmesi, kendini bilmez arkadaşlarının alayı, eziklik duygusunun vereceği yara senin fitnelik demenden daha ağırdır. İmam efendi.
   Al sana bir genelge. Milli Eğitimden.. Bu da mı fitnelik Cihan Cihan Gumusyay iyi oku "....Öğrencilerin kişilik ve psikolojik gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek davranışlardan kaçınılması… Yardımların, basın-yayın huzurunda, toplu tören şeklinde yapılmaması… Öğrencilere kendi sınıf ve okul arkadaşları arasında yardım ediliyor izlenimi verilmemesi… Yardımların, etik değerlerimize uygun olarak ve reklam yapılmadan gerçekleştirilmesi… Öğrencilerimizin ruhsal yönden sağlıklı ve kişilikli olarak yetişmeleri açısından büyük önem arz etmektedir." Çocuk haklarını savunan habere fitne deyip fitnelik yayan sizlerden Allah'a celle celalhu sığınırız

   Sil
  2. Yardımı alanlar çocuk. Yarın bir gün, geliri bir nebze daha iyi olduğu için yardım almayan diğer çocuklar, yardım alan çocuklara "siz fakirsiniz ondan yardım aldınız" der mi?
   Ya da bu çocukların aileleri, çocuğuna bir mont dahi alamadığının gerçeğiyle yüzleşmesi ve bunun kamuoyunda bilinmesi karşısında nasıl hissedecek. Haber Fitnelikmiş, hadi oradan...

   Sil
 6. Umut Yusuf Acgz28 Şubat 2019 12:39

  Ne alaka simdi yardim edilmis durumu bence sizler sapittiriyorsun muftuye anlasilan bir gareziniz var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Sayın Müftüyü tanımıyoruz. Tanımadığımız için gazez söz konusu olamaz. Bu suçlamanızdan imtina etmeniz gerekir. Haberi ve yorumları iyi okuyun.

   Sil