mahihaber Umreciler,Cidde Havaalanında Yerlerde Sürünüyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Umreciler,Cidde Havaalanında Yerlerde Sürünüyor
4 Milyona yaklaşan umreci ziyaretiyle dolup taşan Cidde Havaalanında yer yokluğundan umreciler yerlerde oturmak zorunda kalıyor

Havaalanı yetkilerine göre , yoğun umre trafiği yüzünden havalanında kapasitenin üzerinde yolcu olması dolayısıyla bu görüntüler normal karşılanıyor.

Mahihaber.com 'un Suudi Gazetesinden edindiği bilgiye göre, Cidde'deki Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı'nın Güney Terminali'nden seyahat eden yolcular, havalimanı bekleme salonlarında uzun süre  ve hıncahınç dolu beklediklerini ve  aşırı yorgun şekilde uçağa bindikelrini dile getirdiler

Suudi Gazetesi, uçuş gecikmelerinin nedenlerini ve ardından havaalanı bekleme salonlarının kalabalıklarının nedeni için havaalanının Genel Müdürü Essam Fuad Anwar'den aldığı bilgide "Gerçek anlamda  gecikme olmadığını, ancak yılın bu zamanlarında büyük Umre trafiğinin havaalanındaki kalabalığın nedeni olduğunu öğrendi.Anwar “Her yıl salonlar Umrecilerle dolup taşıyor, çünkü ziyaretçi sayısının arttığı ve KAIA'dan ve KAIA'ya olan uçuş sayısının çarpıcı biçimde arttığı gözlemleniyor.. Havaalanı yönetimi, hizmet seviyesini iyileştirmek için tüm çabayı göstermekte ve yolculara konfor ve güvenliklerini sağlamak için mümkün olan tüm olanakları sağlamaktadır. Seyahat belgelerinin işlenmesini hızlandırmak için varış ve ayrılış salonlarına daha fazla havaalanı görevlisi ve ekipmanı yerleştirildi ”dedi.

Anwar’a göre, havalimanı şu anda kapasitesinin üç katına uçuşlar yapıyor. Yalnız Salı sabahı, yaklaşık 20.000 yolcu taşıyan KAIA'dan 113 uçuş başladığını, dedi.

Tüm KAIA terminalleri tarafından yönetilen toplam yolcu sayısının günde 100.000'e ulaştığını söyledi.

mahihaber Dış Haberler.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder