mahihaber Diyanet, Cuma Günü Ezan Karşıtlarına Uyarıda Bulunacak - Mahihaber
HADİSLERDEN

Diyanet, Cuma Günü Ezan Karşıtlarına Uyarıda Bulunacak
Diyanet İşleri Başkanlığının, ezana tepki gösterenlere 81 il camisinden cuma günü uyarıda bulunacağı öğrenildi.

İstanbul Taksim’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü akşam saatlerinde yürüyüş yapan bir grup İslam düşmanının ezan okunduğu sırada ıslık ve düdük çalarak okunan ezanın sesini bastırmaya çalışması üzerine tepkiler ve eleştiriler devam ediyor.

Bir kısım medya tepki gösterdiler, bir kısım medya tepkilerin ezanla ilgili olmadığını iddia etse de bu tartışmalara Diyanet İşleri Başkanlığı da 15 Mart Cuma günü 81 ilde bulunan tüm camilerden ezanı susturma heveslisi olanları uyaracak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü  tarafından yayınlanan ve ana konusu "Çanakkale Zaferi ve Birlik Ruhu" üzerine hazırlanmış cuma hutbesinde ezana saygısızlık edenlere uyarı olacağı öngörülen şu ifadelerle tepki gösterilecek.

"Şehadetleri dinin temeli olan ezân-ı Muhammedi hiçbir zaman dinmeyecektir. Bu uğurda gerekirse nice canlar verilecek ancak mabedimizin göğsüne nâmahrem eli değmeyecektir. Hakka tapan milletimizin birlik ve beraberliğine göz dikenler asla muvaffak olamayacaktır.

Bugün bizlere düşen, Çanakkale’de şahlanan o muazzam ruhun idrakinde olmaktır. Bizi biz yapan, bizi millet yapan değerlerimizin etrafında kenetlenmek, onları nesillerimize aktarmaktır. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan mukaddesatımızı
aynı bilinç ve idealle yarınlara taşımaktır. Unutmayalım ki, millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunu diri tuttuğumuz,
değerlerimize sahip çıktığımız müddetçe karşı koyamayacağımız hiçbir hain saldırı, kazanamayacağımız hiçbir mücadele, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur."
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder