Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

“7000 Kur’an Öğreticisini Didik Didik Etsinler”

2017-02-25 06:38:29
“7000 Kur’an Öğreticisini Didik Didik Etsinler”

Sonsayfa.com haber sitesinde yayınlanan bir makale Diyanet içerisinde yapılanan 7000 Kur’an Kursu öğreticisini FETÖ’cü olduğu iddiasıyla “didik didik araştırılmalı” denilerek hedef gösterdi.

“Hem çok fazla hem yetersiz” başlığı ile “Büşra Günel” adlı yazar tarafından kaleme alınmış yazıda  FETÖ operasyonları için 7000 Kur’an Kursu öğreticisinin çok iyi araştırılması gerektiğini belirterek “Bu yedi bin kişi öncelikle didik didik araştırılmalı, açığa alınmalı ve çok ciddi bir tetkikten sonra Fetö’cüler atılmalı, hatta bu insanları listelere koyan ve bu listeleri onaylayan kaymakamlıklar da ortaya çıkarılmalı ve onlar hakkında da cezai işlem başlatılmalı.” dedi.

İşte o makale

“Hem çok fazla hem yetersiz

17 – 25 Aralık sürecinden sonra yapılmaya çalışılan paralel yapı temizliği 15 Temmuz’dan sonra daha da hızlandırılarak devam ediyor. Kesinlikle aralıksız ve çok şiddetli bir şekilde de devam etmeli. Onlarla alakası olan, maddi veya bilgi anlamında destek olan, makamını kullanarak işlerini kolaylaştıran herkes, hatta olanları bildiği halde ses çıkarmayan kim varsa, kim olursa olsun, kimin akrabası, tanıdığı, olursa olsun gözünün yaşına bakılmadan cezalandırılması gerekir. Bu temizliğe devletin her kurumu dahil edilmeli.
     Örneğin  Diyanet bu konuda atlanıyor. Zaten orada çok yoklar denilip üzerine düşülmüyor. Fakat durum aslında öyle değil. 2012 yılında fahrilikten kadroya geçen yedi bin kişinin çoğu onlardan. Bu insanların çoğunun yetersiz olması bir yana (ki bu çok büyük bir ayıp ve kul hakkıdır) bir de bunların çoğu Fetö sempatizanı. Bu yedi bin kişi öncelikle didik didik araştırılmalı, açığa alınmalı ve çok ciddi bir tetkikten sonra Fetö’cüler atılmalı, hatta bu insanları listelere koyan ve bu listeleri onaylayan kaymakamlıklar da ortaya çıkarılmalı ve onlar hakkında da cezai işlem başlatılmalı. Neler döndüğüne dair bir küçük örnek vereyim, diyelim ki kişi İstanbul’dan ama ta Konya’dan ya da Bitlis’ten listeye sokuluyor. Nasıl mı? Konya ya da Bitlis’teki müftü ve kaymakam onlardan. Bu kişiye git oradan başvur diyorlar. Müftü listeye sokuyor ve kaymakam da onaylıyor. Birçoğu hayatında bir gün bile fahrilik yapmamış bu insanlar listelere giriyor ve onaylanıyorlar. Oyun çok büyüktü. Bunun gibi binlerce kişi bu şekilde diyanet kadrolarına alındı.  Emin olun böyle bir elemeden sonra elde kalacak sayı bini geçmeyecektir. Şuan o görevlere gelebilecek durumda olan, hak eden, haiz insanlar böyle korkunç bir hata yüzünden açıkta bekliyorlar. Bu affedilemez bir hatadır. Şuan hala pek çok kurumda kripto paraleller cirit atıyor. Pek çok yetkili, tepedeki isimler verilmesine rağmen, bu isimlere neden dokunulmuyor?
     TRT, TÜBİTAK, pek çok belediye aynı durumda. Örneğin Kadir Topbaş hakkında çıkan şaibelere rağmen neden hala o koltukta oturuyor? Kızı, oğlu, damadı onlara yakınlığı ! ile bilindiği halde, 15 Temmuz’da gözlerimiz onu arayıp bulamadığı halde neden hala görevinin başında bu adam? Ona oy vermiş bir seçmen, bir vatandaş olarak söylüyorum, içim kalktı. Bir sonraki seçimde bu adam aday gösterilirse kesin bir dille söylüyorum ona oy vermem. Belki kimseye oy vermem ama ona da oy veremem, elim gitmez.
     Daha sırada bekleyen bakanlar, milletvekilleri ne olacak? Bunlar partide ve mecliste mi kalacak? Pek çok insan sırf fırsattan istifade suçsuz yere zan altında kalırken, açığa alınırken gerçek suçlular görevlerinde mi kalacak? Bu süreçte çok dikkatli olunmalı. Paralel yapı ile alakası olmayan pek çok insana iftira kampanyası başlatıldı. Bunlar çok iyi incelenmeli. Haksız yere insanlar töhmet altında bırakılıyor. Bu ortamı fırsat bilen kişiler yalan ve iftira ile masum insanları harcıyorlar. Bu hem, pek çok insanın bu sürece inancını ve de güvenini zedeler hem de boş yere düşman kazandırır. Bu arada bu beladan kurtulamamamıza da yol açar. Kul hakkı gibi büyük bir yük yükler. Sürecin baltalanmasına sebep olur.
     Anladığım kadarıyla bu süreçte onlarla o ya da bu şekilde bağlantısı olmayan neredeyse yok gibi. Bendeniz şanslı azınlıktanım çok şükür. Ne okul, ne dersane, ne yetişkinlik dönemimde hiç bir şekilde onlarla ilişkim olmadı. Gülen denen teröriste uzun yıllardır münafık diyen ve döktüğü gözyaşlarını da timsah gözyaşları olarak adlandıran biriydim hep. Çevremden aldığım uyarı! ve tepkilere rağmen bu tutumumu hiç değiştirmedim, değiştirmeyi reddettim. Ona olan nefretim çok arkadaşlığıma mal olmuştur. Hiç pişman olmadım.
     Konumuza geri dönelim. Elbette ki OHAL bunları temizlemek için harika bir fırsat ve bu fırsat çok iyi değerlendirilmeli. Bu kısıtlı süreyi en doğru şekilde hem nokta atışları yaparak, hem de yalan yanlış ihbarları çok iyi inceleyerek doğru ve dürüst şekilde, tam ve derin bir temizlik yapılmalı.  Bu olay bir Ergenekon’a, bir Balyoz’a dönüşmemeli. Gerçek suçlular sırf güçlü oldukları, nüfuzlu oldukları için elini kolunu sallayarak dolaşırken iftiralara kanıp suçsuz insanların hayatları karartılmamalı.  
     Rabbim başımızdakilere, bu iğrenç yapıyı temizlemeye çalışanlara kolaylık versin.
     Düşmanı uzakta aramamak lazım. Dilerim bu zorlu zamanları en doğru, kolay ve verimli şekilde atlatırız. Canım Türkiye’m bu şerli oluşumu da def edip yoluna varacaksın inşaAllah. Her şerde bir hayır vardır. Bu sefiller de bize verdikleri onca zarara rağmen, bizi ayrılıklarımızla birleştirdiler, tek yürek olduk. Allah milletimizin, devletimizin, ümmetimizin yar ve yardımcısı olsun. Hayırlarla kalın canım memleketim ve onun güzel insanları. “

Büşra Günel
busra@sonsayfa.com

http://www.sonsayfa.com/Makaleler/Busra-Gunel/HEM-COK-FAZLA-HEM-YETERSIZ-5942.html

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 13
  Antalyaspor
  12
  13
 • 14
  Kasımpaşa
  11
  12
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Kardemir Karabükspor
  11
  8
 • 17
  Osmanlıspor FK
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  12
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar