Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Arabistan İntihar mı Ediyor

2017-02-25 06:41:48
Arabistan İntihar mı Ediyor

Krallıkla yönetilen Suudi Arabistan ekonomik kriz içerisinde..

Dünyanın en zengin ülkesi olarak bakılan ve Allah’ın (c.c) çöldeki mucizesi olan Suudi Arabistan maddiyatı ile yine gündemde ama bu kez farklı bir şekilde.

Petrol ve Din Turizmi krallığı olarak bakılan Suudi’de bu kez ibreler iflasa doğru kaymakta..
Petrol fiyatlarını keyfi olarak artıramayan, mal varlıklarının çoğunu Amerika’nın ve diğer bir kaç gayri müslim ülkelerinde barındıran kraliyet sürekli bir enflasyon içinde.

Har vurup harman savurmanın , israf etmenin, olur olmaz komşularına savaş çıkartmanın ve sürekli huzursuzluğa doğru giden Arabistan nasıl kurtulacağım telaşında..

Ve son olarak alınan bir karar tüm İslam ülkeleri tarafından nefretle kınanmaya yetti.

Hac ve umreye birden fazla gelen kişiden 2000 riyal ( 800 TL / 560 $) ayak bastı parası almaya karar veren Suudi duyanlar tarafından “şaşırmış, kendi ayağına kurşun sıkıyor” dedirtmeye başladı.

Mekke, Medine ve Cidde gibi Müslümanlarca mübarek şehirlere sahip bulunan ve her yıl milyonlarca Müslümanın ziyaretinin hasretini çektiği muazzam Kabe’ye ev sahipliği yapan ülke bu yıl aldığı şaşırtan kararıyla tepkileri üzerine çekti.

Önce vehhabi zihniyetli Suud Kraliyetine ve hükümetine şunları hatırlatmak isteriz

Allah c.c Bakara süresi ayet 114’de “Allah’ın mescitlerinde onun adının anılmasını yasak eden ve onların yıkılması için çalışandan kim daha zalimdir. Böyleleri oralara (eğer girerlerse) ancak korka korka girebilmelidirler. Bunlar için dünyada rezillik, ahirette de büyük bir azap vardır.”  diye buyurmaktadır.

Bu ayetin nuzül sebebi hakkında birçok rivayet vardır. Fakat bu rivayetlerin en sahih olanı şudur:

Rasulullah (s.a.s) hicretin 6. senesinde umre için Mescid’i Haram’a gitmek istediğinde müşrikler ona engel oldular. Bunun üzerine Allah (c.c) bu ayeti kerimesini indirdi.

(İbn Cerir Taberi)

İşte Mescid’i Haram’a  ya da yeryüzündeki diğer mescitlere gidenleri engelleyen bu kimseler yaptıkları kötü hareketleri sebebiyle dünyada zillet içinde olacaklar, ahirette ise büyük bir azaba çarptırılacaklardır. Bu kimseler; mescidleri süslemek, inşa etmek, onarmak gibi birtakım şeyler yapmakla da mescidleri imar ettiklerini zannetmesinler. Çünkü mescidleri imar etmek; onları yükseltmek veya süslemekten ibaret değildir.

Kendilerini, insanları yönetmede yetkili görenler Allah (c.c)’ nın mescidlerinin Allah’ın istediği şekilde kullanılmasına izin vermeyip Kur’an ve sünneti bir kenara itip heva ve heveslerinden kaynaklanan kanunlarla insanlara hüküm verenlere Allah c.c ve Rasullullah aleyhisselama savaş açmış durumdadırlar ve sonları lanetli topluluklara benzeyecektir.

Suud kraliyet ailesi ya da Kabe’ye insanların daha rahat bir şekilde gitmesine engel olan her kim varsa büyük bir aptallık içindedir.

Kendilerini Allah’ı ve İslam’ı seven müslümanlar olarak insanlara tanıtsalar da, özel günlerde mescidlere gelerek ibadet etseler de, hatta insanlara namaz da kıldırsalar da İslam’a düşmandırlar.

İslam’ın hakim olmasını önlemek için Allah (c.c)’nın mescidlerini kullananlar şeytanın dostu, Allah’c.c’nın düşmanıdırlar.

İbadetleri engellemek ve başta Kabe olmak üzere camilere Müslümanların gelmesini engelleyenler asla  sevinmesin, Müslümanlar üzülmesin. En iyi hesap sorucu mülkün sahibi olan Allah c.c’dır.

Ey Suud Kralı ya da çevresindekiler! Şunu iyice kafalarınıza yerleştirin: Bu saltanatınız fazla uzun sürmeyecek ve bu böyle devam etmeyecektir. İslam’ı gizlemek, yıkmak ve kendi otoritelerinizi sağlamlaştırmak için ne kadar çaba gösterirseniz gösterin, İslam’ı yaşayacak ve insanlara bu dini açıklayacak bir topluluk elbette kıyamete kadar var olacak ve bu kimseler, İslam’ı yeryüzünde hakim kılmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır.

Öyle bir zaman gelecek ki artık Allah’ın mescidlerine giremeyeceksiniz. Üstelik siz dünyada zillet içinde kalacak, ahirette ise büyük bir azaba uğrayacaksınız. Öyleyse bu yaptıklarınıza sevinmeyin ve kendinizin akıllı kimseler olduğunuzu zannetmeyin .

Üzerine basa basa diyoruz ki , hac ve umre için yola çıkanlara ve ziyaret etmek isteyenlere asla zorluk çıkartmayın. Kolaylıklar gösterin. Yardımcı olun. Oraya gelmek isteyenlere engel olanlara dahi siz engel olun ki kraliyetiniz kıyamete kadar sürsün.

Ayakbastı parası da ne demek. 2000 Riyal kolay mı kazanılıyor. Umutları, sevgileri , aşkları neden söndürmeye çalışırsınız.

Ne kadar çok kişi gelse sen kazanıyorsun. Bunu akletmiyor musun

Diyelim ki bu karar bir şaka olsun, dil sürçmesi olsun, medyanın uydurması olsun.Yaptıklarınız Müslümanlar arasında da Allah katında da caiz değildir.

Mantıklı olun, akıllı olun. Ayağınıza kurşun sıkmayın, gıyabınızda beddua ettirmeyin, yaratanınızdan bela getirtmeyin

– 08.10. 2016

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Kasımpaşa
  12
  15
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 14
  Antalyaspor
  12
  13
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Osmanlıspor FK
  13
  11
 • 17
  Kardemir Karabükspor
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  13
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar