Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Ateistler'den Diyanete Tepki..Baloğlu istifa

Prof. Dr. Adnan Bülent Baloğlu’nun Diyanet Aylık Dergi'de yazdığı makalelesinde yazılanlara tepki gösteren ateistler istifa istedi

2017-08-17 15:03:29
Ateistler'den Diyanete Tepki..Baloğlu istifa

Din ve dini konularla hiç ilgilenmemesi gereken sözde Ateistler tarafından kurulduğu söylenen  Ateizm Derneği, Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Prof. Dr. Adnan Bülent Baloğlu’nun Diyanet Aylık Dergi'de yazdığı makalelesinde yazılanlara yanıt vererek, Baloğlu'nun istifasını istediler.

Bilhassa youtube,facebook ve twitter üzerinden sürekli olarak dünya üzerinde başka bir din anlayışı yokmuşcasına İslam'a ve İslami değerlere saldıran paylaşımlarla bilinen Ateizm Derneği üyeleri yayınlanan makale üzerine yaptığı yazılı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Prof. Dr. Adnan Bülent Baloğlu’nun Diyanet Aylık Dergi'de yazdığı makalelesi üzerinden Diyanet'e saldırdı.

Açıklamalarında "Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Prof. Dr. Adnan Bülent BALOĞLU, Diyanet dergisinde bu ay yayınlanan yazısında "Ateist anlayışa göre, Tanrı’nın varlığını ispat imkânsızdır, dolayısıyla olmayan bir Tanrı’nın evreni yaratması da söz konusu değildir. Eğer evren Tanrı tarafından yaratıldıysa, onu da bir yaratan var demektir. Bir diğer önemli konu ise 'kötülük' problemidir. Bu dünyada acı, ıstırap, çile ve ölümün varlığı her şeye kâdir, her şeyi bilen, merhamet ve sevgi dolu bir Tanrı’nın varlığı ile çelişmektedir. Bu bağlamda, mesela, şayet varsa, her dinin Tanrısı kötüdür. Aksi hâlde iki ihtimal söz konusudur; ya Tanrı sevgidir, fakat acıyı ve ölümü durdurmaya gücü yetmiyor, ya da Tanrı her şeye kâdir ama bizi umursamıyor.” diyerek ateit geçinen ne var ki tüm faaliyetleri İslam Dinine saldırı olan dernek daha önce de hem web siteleri hem dernek olarak kapatılmasına rağmen faaliyetlerine sosyal paylaşiım üzerinden devam etmektedir.

Derneğin dünya üzerinde o denli çok sapık din anlayışı olmasına rağmen sadece İslamiyete saldırması asıl amaçlarının dinsizlik değil İslam olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Açıklamalarında, Baloğlu’nun istifa etmesini, istifa etmiyorsa görevinden alınmasını ve Diyanet İşleri Başkanlığının Ateistler, Agnostikler, Nihilistler ve diğer tüm dinsiz kişilerden özür dilemesini talep ediyoruz." diyen ateistler "Diyanet İşleri Başkanlığı kimseyi inançsızlığından dolayı aşağılayamaz, küçük düşüremez. Hele ki din gibi sübjektif bir konuda kimsenin düşüncesinin yanlış olduğunu iddia edemez. Haddini bilmelidir." dediler.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı “Diyanet” dergisinin ağustos sayısında “Deizm, Ateizm ve Nihilizm” hakkında “Sanal gezileri ava dönüştüren seyyar ateistler karşısında dikkatli olunması” yönünde ifadeler yer aldı

Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Prof. Dr. Adnan Bülent Baloğlu ise “Sanal Dünyanın Seyyar Ateistleri” başlıklı makalesinde  şunları söyledi:

“Küresel ölçekte internet üzerinden faaliyet gösteren binlerce bilinçli ateist kişi ve topluluk var. Bizler, çocuklarımızın gayet ‘saf ve masum’ biçimde internette ‘sörf’ yaptıklarını düşünebiliriz. Ancak aynı sanal ortamda ateist fikirlerini  yaymak için çocuklarımızın saf/masum (!) sanal gezilerini birer av şölenine dönüştürmek için ellerini ovuşturan ‘seyyar’ ateistlerin de dolandıklarını unutmayalım.”

Baloğlu makalesini, “İnternetin ‘kirli’ dünyası ile beyinleri, dimağları kirlenen, safiyetleri kaybolan, hiçliğin kucağında çırpınan ‘yerli’ seyyar ateistlerine el uzatmalıyız; bunu kalpleri taşlaşmadan, mühürlenmeden yapalım” uyarısıyla tamamladı.

İlgili haber için tıklayınız
Siz Bunlardan Hangisindesiniz.. Deizm, Ateizm, Nihilizm

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar