Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Cami Altındaki Kebapçı İsyan Çıkarttı

2017-02-25 06:26:15
Cami Altındaki Kebapçı İsyan Çıkarttı

Sarıyer Belediye Meclisi’nde Maslak Üçyol Camiyi Kebapçıya kiraya verdiklerinden dolayı cemaatin camide namaz kılacak yer bulamaması nedeniyle AKP meclis üyelerinin vermiş olduğu önergede Cemaatin Namaz Kılacak Yeri Yok, Yolu kapatın Cemaate yer açılsın isteklerinde tartışma çıktı.

Cemaatin camiye sığmamasından başlayıp, cami altındaki kebapçı dükkanına kadar uzanan tartışmada, taraflar öfkelerine hakim olamadı.

AK PARTİLİLER CEMAAT İLE KEBAPÇI ARASINDA ZOR KARAR VERDİ

Sarıyer Belediye Meclis Toplantısını yöneten Belediye Başkanı Şükrü Genç’in tecrübeli yönetim anlayışı meclis üyeleri arasında devam eden “kebapçı ve cemaat haklarının” korunmasında olayın büyümeden yatıştırması ile meclis bir süre sakin geçti.

NURETTİN ÇELİK KEBAPÇIYI FEDA ETTİ

Cuma namazlarında cemaatin namaz kılacak yer bulamaması nedeniyle çıkan tartışmada AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, Cemaatten yana tavır alarak CHP grubuna “alın kebapçıyı başınıza çalın” diye bağırınca CHP’li Gökan Zeybek, “Sen al başına çal” dedi.

ADEM ÖZEL’İN ÖNERGESİ MECLİSİ KARIŞTIRDI

AKP Meclis Üyesi Adem Özel, Maslak Üçyol Camisi’nin küçük olması nedeniyle Cuma Namazı sırasında cemaatin sığmadığını, namazdan bir saat önce cami önündeki yolun kapatılmasını istedi.

CAMİYİ KİRAYA VEREN MÜFTÜLÜK VE DİYANET İŞLERİNE NEDEN GİRİŞİMDE BULUNMUYORSUNUZ

CHP Sarıyer Grup Başkan Vekili, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Maslak ve çevresinde imar planlarının onaylanmasından sonra belediyemizin başlattığı hızlı yol açımları ve düzenlemeler sayesinde maslakta, Atatürk sanai sitesinde bölgede plazalarda çalışanlar, iş verenler, Yurtdaşlarımız beyaz yakalılar, mavi yakalılar herkes camiye çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor.

Şunu soruyorum. “Bu cami yetersiz, bu caminin eklentilerini,boş alan bahçedeki yerleri kiraya vermekle ilgili neden engelleyici bir girişimde müftülük veya işlerinde girişimde bulunmuyorsuz?” dedi.

Küçücük bir caminin içine bir kebapçıyı sokmayı neden engelleyemiyorsunuz?

Bu konu ile ilgili camide cemaatin Cuma günleri fazlalığı dolayısı ile sıkıntı oluşuyor, ilk yapılması gereken, zemin kattaki kebapçının oradan çıkarılarak camiye gelen ve dışarda namaz kılmak zorunda kalanların namaz kılacağı yer haline getirilmesidir. Müftülük Sarıyer Belediyesi e bağlı bir müftülük değil. Müftü gitti.

CAMİDEKİ KİRALAMALARINI MÜFTÜLÜK ÜZERİNDEN KONTROL EDİNİZ

Gökan Zeybek ” camii alanının kiralanmasında müftülük üzerinden kontrol edilmesini isteyerek. kaç yıllığına ne kadar kira bedeli ile kimlere kiralanarak verilmiştir ” diye sordu.

CAMİLER TİCARET MERKEZİ OLMASIN

Zeybek, Camii alanlarının ticaret merkezi olarak kullanılmamasını istedi.

“Camii bahçesindeki boş alanların, neden cemaatin camiye sığmadığı zamanlarda namaz kılmak için düzenleme yapılmıyorda kiraya veriliyor, bunun araştırılması gerekir. Camiler birer ticaret merkezi olmaması gerekir”.

MASHATTAN’A SARIYER’İN EN BÜYÜK CAMİSİ YAPILACAK

CHP grup Başkan Vekili Gökan Zeybek Sarıyer’in en büyük camiisini Maslak Mashattında yapacağız dedi.

Gökan Zeybek meclis konuşmasında,  Maslak planlarının itirazında bazı çevreler tarafında çok iyi bilinen bir firma Taşyapı Firması Mashattan’ı yaparken plan şartı gereği kamuya terk etmesi gereken alanı, kamuya terk etmemiş ve kendi üzerinde bırakmıştır.

“ Taşyapı burada bir inşaat faliyetinde bulunuyor, belediyemiz orayı durdurdu, eski haline getirmek açısından dolgu çalışması yapıyoruz, maslak planları üzerinde 5 bin metre kare üzerinde bir alandır, altı katlı otopark olmak üzere Sarıyer’de büyük kalabalıkların olduğu, cemaatlerin katılabileceği büyük bir cami yapılması için planlama çalışmalarımız şuanda devam etmektedir” dedi

http://www.sariyertimes.com/2016/04/camiyi-kiraya-

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Kasımpaşa
  12
  15
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 14
  Antalyaspor
  12
  13
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Osmanlıspor FK
  13
  11
 • 17
  Kardemir Karabükspor
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  13
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar