Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Camiyi Yaptıramadan Tayin Olan Müftü Ordu’da

2017-02-25 04:35:40
Camiyi Yaptıramadan Tayin Olan Müftü Ordu’da

Çok istediği halde bir türlü Zonguldak merkeze istediği gibi bir camiyi yaptıramayan, “imam nikahı dinimizde yoktur” diyerek ezber bozan eski Zonguldak müftüsü Mürsel Öztürk Ordu’daki makamında göreve başladı

Zonguldak il müftüsü iken 8 Aralık 2016 Tarihli ve 29912 Sayılı resmî gazetede yayımlanan kararla ordu il müftüsü olarak atanan Mürsel Öztürk yeni yerinde göreve başladı.

Müftü Mürsel Öztürk’ün görevine başlaması nedeniyle il müftülüğü toplantı salonunda devir-teslim töreni düzenlendi.

Ordu il müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen devir-teslim törenine Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Gümüşhane il müftüsü Ercan Aksu, İl müftü yardımcısı ve müftü vekili Mesut Öztürk, il müftü yardımcıları İsmail Geyim, Seyfullah Çakır, ilçe müftüleri ve müftülük personeli katıldı.

Yeni mahalle camii imam-hatibi Yusuf Karataş’ın kuranı kerim tilaveti ile başlayan devir-teslim töreninde il müftüsü Mürsel Öztürk bir konuşma yaptı.

Müftü Mürsel Öztürk, “Rutin bir bürokratik hizmet yürütmüyoruz”…

Müftülük olarak rutin bir bürokratik hizmet yürütmediklerinin altını çizen müftü Mürsel Öztürk, Konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizleri Muazzez Dinimizin hizmetinde istihdam eden Yüce Rabbimize sonsuz Hamdü Sena’lar olsun. Hayatında İslamı uygulayarak bizlere örnek olan sevgiler sevgilisi örneğimiz ve Önder’imiz Hz. Muhammed Mustafa’ya selat ve selam olsun. 37 Yıldır sürdürdüğüm din hizmetkarlığı görevimin bu noktasında 7 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan kararname ile Ordu il müftülüğüne atandım. Başta Sayın Cumhur Başkan’ımız olmak üzere bu görevi bize tevdi eden devlet büyüklerime şükranlarımı arz ediyorum. Bu güne kadar Ordu ilimizde bu hizmetleri yürüten müftülerimize, bütün din gönüllüsü hocalarıma teşekkür ediyorum. Dar-ı bekaya irtihal edenlere rahmet, hayatta olanlara yüce Rabbimden sıhhat ve afiyet diliyorum. Meşihat makamı Selçuklu’dan Osmanlı’ya oradan da cumhuriyet dönemiyle beraber hep millet adına bir devlet kurumu olarak hizmet vermiştir. Diyanet İşleri başkanlığı cumhuriyet döneminin de en köklü kuruluşlarından biri olduğunda hiç şüphe yoktur. İfta makamının İslam medeniyetinin en soylu ve manevi sorumluluğu en yüce makamlarından biridir. Rutin bir bürokratik hizmet yürütmüyoruz. Hizmetlerimize iman, ilim ve ihlası katmazsak süreta var olan bir cesede dönüşürüz.

Sarığımız En Küçük Bir Leke Kabul Etmez…

Konuşmasında cübbemiz bütün vücudumuzu kaplar, sarığımız en küçük bir leke kabul etmez diyen Mürsel Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Müftülükler Diyanet İşleri Başkanlığının taşradaki il müdürlükleri değildir. Onun için sorumluluğumuz fazladır. Sırtımızdaki cübbe bütün vücudumuzu kaplar. Sarığımız en küçük bir lekeyi kabul etmez. Hizmetlerimiz asla boşluk kabul etmez. Bir öz eleştiri olarak 15 Temmuz hain işgal girişiminde başat rol oynayan terör örgütü Fetö’nün dini duyguları kullanarak palazlandığını unutmamamız gerekiyor. Atanmış din görevlisi yerine “adanmış din gönüllüsü” olmak durumundayız. Hademe-i hayrat olduğumuz ve iyiliğe, güzelliğe, hayra öncülük yaptığımız zaman görevlerimizi hakkıyla ifa etmiş oluruz. İrşad, davet ve tebliğ görevimize Başkanlığımızın misyonuna uygun olarak Ordu’muzda bulunan din gönüllüsü kardeşlerimizle beraber devam edeceğiz. Bu vesile ile yeni görevimde kardeşlerimizin dualarını ve hayırlı hizmetlerde yardım ve desteklerini bekliyorum. Rabbim mahcup etmesin. Yardım ve inayetini üzerimizden eksik etmesin. Gayret bizden, Tevfik Yüce Rabbimizden..”

Müftü Mustafa Kolukısaoğlu’nun annesinin rahatsızlığı sebebiyle katılamadığı devir-teslim töreninde İl müftü vekili sıfatıyla görevi İl müftüsü Mürsel Öztürk’e devreden Müftü yardımcısı Mesut Öztürk “görevi il müftümüz çok kıymetli hocamız sayın Mürsel Öztürk’e devrediyorum. Bütün müftülük personeli ile hocamızın her zaman emrinde olduğumuzu ifade ediyor, güzel hizmetler yapacağına inandığım hocamıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından müftü Mürsel Öztürk’e Giresun il müftüsü Muhittin Oral tarafından cübbe ve sarık giydirildi. Müftü Muhittin Oral cübbe ve sarığını takdim ettiği müftü Öztürk’e hayırlı olsun temennisi ile başarı dileklerini iletti.

Devir-teslim töreninin sonunda Gümüşhane il müftüsü Ercan Aksu dua yaptı. Duaya geçmeden önce müftü Mürsel Öztürk ile daha önce de beraber çalıştıklarını ifade eden Gümüşhane il Müftüsü Aksu, “kendilerine başarılar diliyorum, ayrıca benim doğum yerim olan ordumuza atanmış olmasından dolayı da mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Tören Gümüşhane il müftüsü Ercan Aksu’nun yaptığı duanın ardından il müftü yardımcısı Mesut Öztürk’ün göreve başlayan il müftüsü Mürsel Öztürk’e çiçek takdimi ile son buldu.

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar