Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Çocuklara müjde... Yaz kampı başladı!

Eyüp Belediyesinin öğrencilere yönelik 03 Temmuz – 16 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği Kefken yaz kampı için öğrenciler yola çıktı.

2017-07-03 16:58:48
Çocuklara müjde... Yaz kampı başladı!

Eyüp Belediyesi Simurg Yaygın Eğitim programı kapsamında düzenlediği Kefken yaz kampı, farklı yaş gruplarına göre üç ayrı program şeklinde düzenleniyor. Bu programların ilki olan orta okul erkek grubu öğrencileri sabah saatlerinde Eyüp Belediyesi önünden kalkan araçlarla Kefken yaz kampına doğru yola çıktı.

Kefken yaz kampının ilk grubu olan öğrencileri uğurlamaya gelen Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer yaptığı konuşmada: ''Simurg Yaygın Eğitim programı Eyüp Belediyesi'nin marka işlerinden bir tanesi. Kış mevsiminde okul desteği ile birlikte çocukların özellikle gelişimini esas alan eğitimler veriyoruz. Yaz aylarında ise yaz kampları, gençlik kampları aynı zamanda spor okulları eğitimlerimiz başlıyor. Bu okullarımızda ki eğitimler temelde çocukların kişilikleri ve yeteneklerini desteklemek, kendi donanımlarını artırmalarını sağlayacak. Bu gün 300 öğrencimiz Kefken'e kampa gidecekler. Orada özellikle voleybol, basketbol gibi klasik spor dallarından akıl oyunlarına kadar bir çok branşta oyunlar oynayacak ve aktivitelere katılacaklar.

Doğal olarak bu gençlerimiz için arzu ettiğimiz şey onların gelişimlerini sağlayacak el becerileri, bedensel becerileri ve zihinsel becerilerini geliştirilmesi. Aynı zamanda sosyal ortamda aidiyet geliştirmeleri, dostluk, arkadaşlık kurmalarını sağlamak ve şahsiyet gelişimine destek olmak.

Eyüp Belediyesi 4 yıldır son derece büyük bir kapasite ile çocuklarımızı bu tür aktivitelerle tanıştırıp, Eyüp'ün geleceğine yatırım yapıyor. Eyüp'ün hem insan kalitesine hem de eğitim başarısının yükseltilmesine destek oluyor. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Belediyenin hemen hemen tüm imkanlarını 10-20 yaş arası gençlerin eğitimine seferber ediyor. Dokunmadık, ulaşmadık hiç bir genç kalmayacak diye çıkılan bu yolda 9 ve 25 yaş arasında 100 binin üzerinde çocuk ve gence ulaştık.

Çocuklarımız, gençlerimiz ve aileleri ciddi eğitim alıyorlar ve son derece mutlular. Zaten katılım isteği ve coşkusu bunu gösteriyor. Aileler bize güveniyor, iyi ki varlar. Hep beraber büyük bir aileyiz.'' cümlelerine yer verdi.

KAMPTA NELER VAR

Eyüp Belediyesi Yaz Kampı, Kefken'de denizin ve ormanın birleştiği, mavi ve yeşilin bütün tonlarının görüldüğü doğa harikası bir bölgede yar alıyor. Alternatif bir eğitim modeli olarak tasarlanan 1000 öğrenci kapasiteli kampta, öğrencilerin kişisel gelişimlerine, nitelikli ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerine fırsat sağlamak amaçlanıyor.

İzmit'in Kandıra İlçesi'ne bağlı Kefken Köyü'nde 46 dönüm üzerine kurulu Kefken Yaz Kampı, 5 adet 2 katlı evde 16 oda ile 23 adet müstakil olmak üzere toplam 39 odadan oluşuyor. Kamp içinde, yönetim odası, yemekhane, kafeterya, toplantı salonu, psikolojik danışman odası, lobi ve revirden oluşan üç katlı sosyal tesis bulunuyor.

Kampa katılan öğrencilere ve misafirlere daha iyi hizmet vermek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için, idari amir, öğretmenler, rehber, doktor, hemşire, yemekhane, güvenlik, temizlik personeli ve teknik personel olmak üzere 55 kişi kampta görev yapıyor.

Üç ayrı program halinde gerçekleştirilecek kampa; 3 Temmuz – 7 Temmuz tarihleri arasında orta okul erkek grubu öğrenciler, 8 Temmuz – 12 Temmuz tarihleri arasında lise öğrencisi kız öğrenciler, 12 Temmuz – 16 Temmuz tarihlerinde ise lise öğrencisi erkek öğrenciler katılacak.

Kampta öğrencilere yönelik tiyatro, değerler eğitimi, modern halk dansları, dünya dansları, resim atölyesi, yüzme, basketbol ve voleybol, futbol, geleneksel çocuk oyunları ile satranç gibi bir çok farklı branşta eğitim verilecek. Öğrenciler 4 gün boyunca sanatla, sporla, müzikle ve yeni dostlarla neşeli dakikalar geçirerek; denizden, güneşten, açık havadan bol bol faydalanacaklar. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, öğrencilerin heyecanına ortak olmak için kampı ziyaret edecek.

UZMAN HEKİM VE HEMŞİRE KAMPTA 24 SAAT GÖREVDE

Kampta olası bir sağlık problemi için de tedbirler alındı. Öğrencilerin sağlık kontrollerini yapmak ve gerektiğinde müdahale etmek için Kefken Yaz Kampı’nda Bir uzman hekim ve bir hemşire 24 saat görev alacak. Kampta, acil müdahaleler için ihtiyaç duyulabilecek her türlü ilaç ve malzemenin bulunduğu bir revir bulunuyor.

KAMPTA GEÇEN BİR GÜN

Bir pazartesi sabahı ailelerle vedalaşan öğrenciler, otobüslere binerek kampa doğru yola çıkacaklar. Kampta ilk olarak evlere yerleşilecek ve deniz vakti için geri sayım başlayacak. Saat 15:30 olduğunda, deniz saati geldiğinde, başta kampın cankurtaranı, sonra kampın tüm öğretmenleri güvenlik için denizde ve sahilde yerlerini almış durumda bulunacaklar. Saat 17:00 olduğunda ise “Lütfen dondurmalarınızı alın!” anonsu yapılacak. 17:00 - 18:00 arası tatlı rekabetlerin yaşandığı saatler olacak. Öğrenciler sportif branşlarda yapılan turnuvalarda madalya almak için kıyasıya yarışacaklar. Saat 19:00’da akşam yemeği için bir araya gelinecek. Akşam yemeğinden sonra saat 21:00’de amfi tiyatroda toplanılarak ses ve yetenek yarışmaları düzenlenecek, öğretmenlerin müzik, dans, şiir ve halk oyunları performansları seyredilecek. Günün sonunda ise kek ve meyve suyu ikramı yapılacak.

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar