Dini Haber, Diyanet Haber, Din Haberi, Dini Haberler, Diyanet Teşkilatı, Diniajans, Dibbys, DİTİB, dini gündem, dini bülten, fetvaların yer aldığı yorum haber sitesi

Din Görevlileri, Diyanet-sen'den Kaçıyorlar mı ?

İstanbul'da bir çok din görevlisi Diyanet-sen'den istifa etti.

2017-03-11 14:49:15
Din Görevlileri, Diyanet-sen'den Kaçıyorlar mı ?

İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı ve Sultanbeyli ilçe heyetinin görevden alınmasını usulsüz ve hukuksuz bulan sendikaya bağlı bir grup üye, Din-Bir-Sen’e katıldı.  Katılan üyelere rozetleri takıldı.
Diyanet-Sen’den istifa ederek Din-Bir-Sen’e topluca katılan üyeler, Diyanet-Sen’de yaşadıkları sorunları ve İstanbul 4 No’lu Şube’de uygulanan adaletsizliği dile getirerek Diyanet-Sen’in artık kendileri için bittiğini belirttiler. Bundan sonra Din-Bir-Sen çatısı altında din görevlilerine hizmet etmenin gururunu yaşayacakları belirtildi. 
İstanbul’da düzenlenen toplu geçiş töreninde "Din-Bir-Sen yönetiminin çalışmalarından övgüyle bahsedilirken, hem sendikal mücadele hem de İslam davasına hizmet noktasında Din-Bir-Sen’in başarılı çalışmaları bulunduğuna dikkat çekildi. Her geçen gün büyüyen Din-Bir-Sen’in büyük bir aile olduğu, birlik ve beraberliğin en iyi şekilde korunarak emin adımlarla ilerlediği ifade edildi.

Diyanet-Sen’in ötekileştiren bir sendika olduğunu ifade eden üyeler, din görevlisi kimliğine yakışmayan söylemler din görevlileri tarafından takip edilmektedir. İLİTAM, ROTASYON, vekil ve fahrilere 10 bin kadro verileceği sözleri yalandan ibaretti. Diyanet Hizmet Kolunda faaliyet gösteren ve yönetimini din görevlilerinin oluşturduğu bir sendikanın yalanlar üzerine sendikacılık yapması kabul edilemez. Yalanı hiçbir şekilde affetmiyoruz. Bize doğru ve gerçek olanları söyleyin ama asla yalan söylemeyin, şeklindeki sözleri toplantıya damgasını vurdu.
Diyanet-Sen’den istifa eden din görevlileri, Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir ve Genel Başkan Yardımcıları Menderes Ateş, Şükrü Şahin, İstanbul İl Başkanı Halil İbrahim Aydın, İstanbul İl Başkan Yardımcısı İsmet Güvenkaya ve Ümraniye İlçe Başkanı Halil Biçer ile bir araya geldi.
Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, konuşmasında şunları söyledi: “ Biz, şahsi menfaatleri için ne siyaseti satarız, ne de din görevlilerini… Biz, Diyanet’i de satmayız, adamı da satmayız, davayı da satmayız. Biz, koltuk için adam satanlardan değiliz. Birileri bundan rahatsız oluyor. Seçildiğimiz günden beri rüyaları karıştı. 75 bin üyesi olan bir sendika niye endişe duyuyor? Mecliste, külliyede, diyanet’te doğru bildiğimiz davada hiç kimsenin önünde eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz.  Bu vatana bu millete hizmet edenleri seveceğiz ve saygı duyacağız.  Bugün bizlere çok büyük görevler düşüyor. Sendika sadece araç. Bizim asıl gayemiz var. Davamız var. Bu dava İslam’a hizmet davasıdır.  Yol uzun ve de meşakkatli ama biz korkusuzca yürüyeceğiz.”
Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir’in ardından söz alarak kürsüye gelen din görevlileri düşüncelerini açıkladılar. Diyanet-Sen’de yaşadıkları sorunları ve İstanbul 4 No’lu Şube’de uygulanan adaletsizliği dile getirerek Diyanet-Sen’in artık kendileri için bittiğini belirttiler. Din görevlileri, bu katılımın sendikal mücadele açısından önemine işaret ederken, aynı zamanda İslam davasına hizmet etmek için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirttiler.
Toplantı yeni üyelerin rozet takımı ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

SİZİN YORUMLARINIZ
yorum
imam hatip
diğer kurumların sayısı diyaneti 10 a katlar, diyanet bu 110 bin küsürü geçemedi, neden 200 bin değil? il ilçelerde ki her camiye, imam hatip mezunu 3 tane görevli alın hem imam hatiplik yapsın, hem hocalarımız izinlerini rahat kullansın hem imam hatip mezunu dhbt ye girmiş 100 bin kişi istihdam edilsin ekmek bulsun.hem şu rotasyon da çıksın emekliliği gelen ne kadar imam hatip varsa emekli olması için çalışmalar yapılsın.meb, sağlık bakanlığı doldurup alıyor diyanete gelince sen dur bu olmuyor.millet imam hatip olmak için uğraş veriyor artık hantallıktan kurtulsun bu diyanet... yorumumu lütfen yayınlarmısınız.
Beğen (1)
2017-03-11 20:51:14

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

Reklam

GAZETE SAYFALARI

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twıtter

Bilgiyi Keşfedin

mahihaber

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Beşiktaş
  34
  77
 • 2
  Medipol Başakşehir
  34
  73
 • 3
  Fenerbahçe
  34
  64
 • 4
  Galatasaray
  34
  64
 • 5
  Antalyaspor
  34
  58
 • 6
  Trabzonspor
  34
  51
 • 7
  Akhisar Bld.Spor
  34
  48
 • 8
  Gençlerbirliği
  34
  46
 • 9
  Atiker Konyaspor
  34
  43
 • 10
  Kasımpaşa
  34
  43
 • 11
  Kardemir Karabükspor
  34
  43
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  34
  40
 • 13
  Osmanlıspor FK
  34
  38
 • 14
  Bursaspor
  34
  38
 • 15
  Kayserispor
  34
  38
 • 16
  Çaykur Rizespor
  34
  36
 • 17
  Gaziantepspor
  34
  26
 • 18
  Adanaspor
  34
  25

Facebook\'ta DiniHabergentr

2017 Dini Günler