Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Diyanet Dünyasından Kısa Kısa - 11.04.2017

Diyanet İşleri Başkanlığı 11.04.2017 merkez ve taşra teşkilatları ile Diyanet vakıf ve sendikalarından haber merkezimize ulaşan haberlerden kısa kısa seçmeler

2017-04-11 13:00:00
Diyanet Dünyasından Kısa Kısa - 11.04.2017

Diyanet Dünyasından Kısa Kısa - 11.04.2017

SAYFAMIZ GÜN İÇERİSİNDE GÜNCELLENMEKTEDİR

İstanbul'da İlçe Müftüleri Toplantısı Maltepe’de Gerçekleştirildi İlçe Müftüleri aylık mutad toplantısı Maltepe Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ başkanlığında, İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftülerinin katıldığı toplantı Zümrütevler Merkez Camii İmam Hatibi Hikmet Akbaba’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Maltepe İlçe Müftüsü Ahmet İnciler bir selamlama konuşması yaptı.

****

Diyanet İşleri Başkanlığınca İl Müftü Yardımcı atamalarını dolaysıyla Üsküdar ilçe müftüsü Mehmet Vefa Özdemir Kocaeli Karamürsel ilçe müftülüğüne atanırken Üsküdar ilçe müftülüğüne kimin atanacağı merak konusu oldu.  Özdemir bir süre önce İstanbul il müftü yardımcılığına atanan Müftü Yılmaz Küçük'ten boşalan makama atanmış oldu.

****

Diyanet İşleri Başkanlığınca İl Müftü Yardımcı atamalarını gerçekleştirdi. Buna göre Pervari İlçe Müftüsü Muhammed Özdemir Siirt İl Müftü yardımcılığına atandı. 5 Yıldan beri münhal bulunan İlimiz İl Müftü yardımcılığına Pervari İlçe Müftüsü Muhammed Özdemir atanarak görevine başlamıştır. 03.04.2017 tarihinde göreve başlayan Muhammed Özdemir, daha önce 1.5 Yıl Kurtalan İlçesi Vaizliği ve Müftü vekilliği, 2 yıldan beri de Pervari ilçesi Müftüsü olarak görev yapmış, son atama ile Siirt İl Müftü yardımcılığına atanmıştır.

****

Yemen'de Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih yanlısı güçler, son 3 buçuk yılda ülke genelinde 750 camiyi bombaladı ya da yağmaladı ve 150 imam-hatip kaçırıldı. Açıklamada, bombalama ve yağmalama gibi çeşitli şekilde gerçekleşen ihlaller neticesinde tahrip edilen ibadethanelerin askeri kışla ya da silah depolarına çevrildiği kaydedildi.

****

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin meydan projesi kapsamında yıkılması planlanan Merkez Solaksubaşı Camii'nde yıkım işlemleri başladı. Cami içerisinde bulunan değerli eşyalar ve halıların yeni yapılan Asım Kocabıyık Camii'ne taşınmasının ardından yıkım çalışmaları hız kazandı. Merkez Solaksubaşı Camii yerine Borusan Holding Onursal Başkanı Merhum Asım Kocabıyık adına yıkılan eski Belediye binasının bulunduğu yere yapılan Asım Kocabıyık Camiinde ibadet yapılacak.

****

İstanbul Müftüsü Yılmaz Sabah Namazı Buluşmalarına Katıldı
İstanbul Müftüsü Yılmaz Maltepe’de sabah namazı buluşmalarına katıldı. Maltepe Müftülüğü’nün organize ettiği program Mimar Sinan Camii’nde gerçekleştirildi. Programa İlçe Kaymakamı, Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

****

Filistinli Alimler Birliği, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek yeni görevleri dolayısıyla hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Ziyarete Filistinli Alimler Birliği Başkanı Dr. Nevvaf Tekruri, Genel Sekreter Dr. Muhammed el-Hac, başkan yardımcısı Dr. Müfit Ebu Amşe, Filistinli Alimler Birliği Davet Komisyon Başkanı Muhammed Said Bekr, İslami Araştırmalar Komisyon Başkanı Dr. Muhammed b. Yusuf el-Cevlani, Dr. Muhammed Hayr, Dr. Muhammed el-Vali katıldı.

****
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde aylık müftüler toplantısı yapıldı. Bir süre önce açılan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nda düzenlenen toplantıya İl Müftüsü Ahmet Çelik, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, İslahiye İlçe Müftüsü Ramazan Dolu ve diğer ilçelerin müftüleri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda konuşan İl Müftüsü Çelik, ailenin önemine vurgu yaptı, açılan büronun hayırlara vesile olmasını diledi. Daha sonra İl Müftüsü Çelik başkanlığında aylık müftüler toplantısı gerçekleştirildi. 

****

Esenyurt'ta, Orhan Özyurt Cami'nin temel atma töreni Başkan Necmi Kadıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Esenyurt'ta, Orhan Özyurt Cami'nin temel atma töreni Başkan Necmi Kadıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Ardından yapımı tamamlanan Esenyurt Belediyesi Alt Geçidi de vatandaşların kullanımına açıldı.

****

İsveç'in Malmö kentinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Malmö İslam Kültür Derneği bünyesindeki camiye saldırıda bulunuldu.
Kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce dün gece düzenlenen taşlı saldırıda Malmö Camisi'nin camları kırıldı.
Malmö İslam Kültür Derneği Başkanı Harun Alagöz, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, polisin olay yerine gelerek inceleme başlattığını bildirdi.

****

Bursa İl Müftüsü İzai Turan ile İnegöl Müftüsü Kazım Güzel'i makamında ağırlayan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, manevi yapılanmanın önemine dikkat çekerek "Şehirlerimiz ne kadar kalkınırsa kalkınsın, ne kadar güzelleşirse güzelleşsin, kentlerimiz ne kadar kentleşirse kentleşsin bu manevi anlamdaki yapılanma bunlardan çok daha önemli" dedi. Bursa'nın tüm ilçe müftülerini buluşturan istişare toplantısı için İnegöl'e gelen İl Müftüsü İzani Turan, Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı da makamında ziyaret etti. İnegöl Müftüsü Kazım Güzel'in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Aktaş, manevi yapılanmanın önemine vurgu yaptı.

****

GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde müftülük bünyesinde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu hizmete açıldı. İlçe Müftülüğü bünyesinde kurulan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun açılışına İl Müftüsü Ahmet Çelik, Belediye Başkan Vekili İzzet Aytekin, İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, İlçe Müftüsü Ramazan Dolu katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program İl Müftüsü Ahmet Çelik, ailenin önemine vurgu yaparak, ailenin çok sıcak bir kavram olduğunu ve toplumun temelini oluşturduğunu altını belirtti.

****

Rize'de “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturuyla 7 kıtada, 135 ülkede insanlığın hizmetinde olma gayesiyle çalışmalarını sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, ilimizde yürütmüş olduğu; ‘Halep’te İnsanlık Ölmesin’ ve ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyaları çerçevesinde ‘Tanıtım ve Teşekkür Programı’ düzenledi. 10 Nisan 2017 Pazartesi günü İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Rize Valisi Erdoğan Bektaş,  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, İl Müftü Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Müftüleri, Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri ve hayırsever vatandaşlar katıldı

****

Elazığ'lı öğrenciler, camide bir araya geldi. Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde öğrenciler, camide bir araya geldi.Kovancılar Merkez Camisi İmamı Nurullah Çolak, Çok Programlı lise öğrencileriyle bir araya geldi. İmam Çolak tarafından öğrencilere İslam ve caminin anlamı aktarıldı

****

Trabzon’da 1964 yılında camiden müzeye dönüştürülürken restore edilen Ayasofya Camii 53 yıl aradan sonra ikinci kez restore edilecek.
Ayasofya Camii yapılacak restorasyon çalışmalarıyla farklı bir görünüme sahip olacak. Bu yılın Ramazan ayı sonrası yapılacak restorasyon çalışmalarının yaklaşık 2 yıl sürmesi planlanırken, caminin kubbe freskleri otomatik bir sistemle ibadet sırasında kapatılabilecek. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak olan restorasyon çalışmaları yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacak.

****

Adıyaman’ın Besni ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu tarafından merkez, belde, köy ve birleştirilmiş 4. sınıf öğrencilerine yönelik ödüllü Siyer-i Nebi bilgi yarışması düzenlendi.Siyer-i Nebi bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Bilgi yarışmasında birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tam altın, üçüncüye, yarım altın, dördüncü ve beşinciye ise çeyrek altın ödül verilecek.

****

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından başlatılan siyer dersleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen siyer dersleri programının 14'üncüsü gerçekleştirildi. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıza Savaş'ın verdiği derste "Hz. Peygamberin Mekke'deki Tebliğ Faaliyetleri (Davet Yöntemi)" konusu işlendi.

****

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz'i ziyaret etti.Müftü Aydın, Müftü Yardımcısı Yüksel Başkan, Din Hizmetleri Müdürü Abdullah Fehmi, Eğitim Uzmanı Osman Yılmaz, Din Hizmetleri Uzmanı Kadriye Doğan, Vaize Sultan Saraçoğlu ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, Vali Vekili Karadeniz'e hafta içerisinde yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verildi.

****

Tokat Bilgi Okullarından bir grup öğrenci, kurumları tanıma çerçevesinde Tokat İl Müftülüğünü ziyaret etti.  Öğrencilerin çeşitli sorular sorduğu, sohbet havasında geçen ziyarette İl Müftüsü Ahmet Erdem öğrencilere kurumu tanıtıcı bilgiler vererek, milletimizin kendilerinden büyük başarılar beklediğini, ülkemizin geleceğinin gençlerimizin omuzlarında inşa edileceğini ifade etti.       Ziyaretin sonunda İl müftüsü öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye etti

****

Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can'ın, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz'ı ziyaret ettiği bildirildi.
MÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Can'ın beraberindekilerle birlikte Yılmaz'la kente yapılması düşünülen Zonguldak'ın simgesi haline gelecek cami ve din eğitimi konusunda istişarede bulunduğu belirtildi.

****

Kandıra İlçe Müftüsü Burhan Bilgin, Kocaeli il Müftü yardımcılığına atandı. Kandıra İlçe Müftülüğüne Trabzon’un Araklı İlçe Müftüsü Osman Zeki Yağcı atandı.

****

Belçika'nın Flaman Hükümeti İçişleri Bakanı Liesbeth Homans, "Erdoğan rejiminin uzantısı" olduğu gerekçesiyle Beringen kentindeki Diyanet İşleri'ne bağlı Fatih Cami'nin ruhsatını iptal edeceğini açıkladı.

****

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Tayland Ankara Büyükelçisi Suvat Chirapant’ı kabul etti. Göreve yeni başlamasından dolayı nezaket ziyaretinde bulunan Tayland’ın yeni Ankara Büyükelçisi Suvat Chirapant’ı makamında kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Büyükelçiye görevinde başarılar dileyerek ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.

****

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ankara'da hafızlık eğitimi gören çocuklarla bir araya geldi... Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ankara'da hafızlık eğitimi gören çocuklarla bir araya geldi. Pursaklar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 'Hafızlık Eğitiminde Femi Muhsinden Fehm-i Muhsine' adlı programa, Pursaklar İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimi gören yaklaşık 400 öğrenci katıldı.

****

Memur-Sen'e Bağlı Diyanet-Sen Sendikasi Hamamözü Şubesi Üyeleri Hamamözü Termal Otel'de Düzenlenen Kahvaltılı Toplantıda Bir Araya Geldi 

****

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, ‘Değerler Eğitimi Programı’ kapsamında, Almanya ve Belçika’dan Türkiye’ye gelen gençlerle buluştu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün düzenlediği programda gençlerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, gençlerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu belirterek, “Kendi evinize, yurdunuza hoş geldiniz. Sizleri Başkanlığımızda misafir etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

****

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ankara'da hafızlık eğitimi gören çocuklarla bir araya geldi. Pursaklar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 'Hafızlık Eğitiminde Femi Muhsinden Fehm-i Muhsine' adlı programa, Pursaklar İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimi gören yaklaşık 400 öğrenci katıldı.

****

ALSANCAK Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İzmir İl Müftülüğü personeline diş tarama etkinliği düzenlendi. Ağız ve diş sağlığının korunmasını ve diş çürüklerini önlemenin önemine yönelik diş tarama etkinliğine Başhekim Yrd. Dt. Handan Hakerler, İdari Mali İşler Md. Yrd. ve Proje Koordinatörü Murat Yaman, 1 uzman diş hekimi, 3 diş hekimi, 2 sağlık teknisyeni ve 1 temizlik personeli katıldı.

****

Cumhurbaşkanı Erdoğan, imam hatip lisesi öğrencilerine hitap etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum'da imam hatip lisesi öğrencilerine yaptığı konuşmada, "El ele vereceğiz, böyle bir nesli yetiştireceğiz. Bu nesil, aydınlık bir nesil olacak ve ben bu nesli karşımda görüyorum." dedi.

****

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mamak Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde Ankara İmam Hatip Okulları Platformunca düzenlenen "İmam Hatipliler Buluşması"na katıldı.

"Bu coğrafyanın en önemli gücü ekonomisi değildir. Bu coğrafyanın en önemli gücü siyaseti değildir. Bu coğrafyanın en önemli gücü topraklarındaki zenginlikler değildir. Bu coğrafyanın en önemli gücü birliği ve beraberliğidir" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle konuştu: "Biz bu gücü birçok kez elde etmeye çalıştık. 300 yıldan beri biz gerileme dönemindeyiz. Ne zaman başımızı yukarı doğru diksek, ne zaman geleceğe umutla baksak, ne zaman 'hadi Bismillah' diyip yolculuğa koyulsak birliğimizin üzerine oynadılar. Biz en büyük birlikteliğimizi kurtuluş mücadelemizle birlikte yakaladık. Bu milletin her ferdi, kadını erkeği, yaşlısı genci, çoluğu çocuğu ülkenin ay yıldızlı bayrağına Ezan-ı Muhammedi'sine halel gelmesin diye fedai can etti, büyük bir mücadele ortaya koydu."

****

Hatay’ın Defne ilçesinde faaliyetlerini sürdüren “Antakya İmam Ali (a.s.) İnanç ve Kültür Derneği” ve “İmam Hüseyin (a.s.) Mescidi” önderliğinde, dernek merkezinde “İmam Ali’nin Zuhuru” konulu bir program gerçekleştirildi. Şehir dışından katılımcılarında olduğu programa halkın ilgisi büyüktü. Programa yerelde Arap Alevi toplumunun birçok kanaat önderi ile birlikte, Hatay İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucu, Hatay İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol, Hafız Musa Esatoğlu, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ile beraber onur konuğu olarak CABİR yönetim kurulu üyesi ve ilahiyatçı yazar Mehdi Aksu katılım gösterdi.

****

Silvanlı öğrencilerden 10 aileye gıda yardımı... Silvan'da, Türk Telekom Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, ihtiyaç sahibi 10 aileye gıda yardımı yaptı. Okul Müdürü Cihan Tekin, yaptığı açıklamada, bir grup öğrencinin danışman öğretmenleri gözetiminde yardım kampanyası başlattıklarını kaydetti. 
Silvan Belediyesinden temin edilen yardım malzemelerinin önceden tespit edilen 10 aileye dağıtıldığını belirten Tekin, öğrencilerin gösterdiği örnek davranıştan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

****


Afyonkarahisar Valiliği İl Müftülüğü’nün Talebi Doğrultusunda, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Konulu Seminer Gerçekleştirildi. Üniversite’mizin Afyonkarahisar Valiliği İl Müftülüğü ile gerçekleştirdiği Eğitimde İşbirliği Protokolü gereği, 4-6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik açılan Kur’an Kursları’nda öğretici olarak görev yapmakta olan Personeller’in mesleki bilgi ve becerilerini artırmak ile çocukların daha nitelikli ve kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar gereği ve ilgili Protokol hükümleri çerçevesinde İl Müftülüğü’nün kurs öğreticilerine yönelik Çocuk Gelişimi ve Eğitimi konulu seminer düzenlenmesi ve kurslarda çocuklarla birebir ilgilenmek, çocuk eğitimi ve gelişimi ile alakalı bilgi ve tecrübelerin paylaşılması amaçları dahilinde yapılan talep gereği, Afyonkarahisar İl Müftülüğü Bilgi Evi’nde 23.02.2017 Perşembe tarihinde ilgili seminer gerçekleştirilmiştir.

****

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle her yıl geleneksel olarak Börtlüce Mahallesi sakinleri tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde yüzlerce vatandaş bir araya geldi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un da katıldığı etkinlik kapsamında yüzlerce kişiye yemek ikram edildi.

****

Bitlis'te Kuran Kursları arası bilgi yarışması yapıldı. İl Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları arasında dini bilgiler yarışması yapıldı. Dini bilgiler yarışmasına yedi Kur’an Kursu katıldı. Yarışmada dereceye giren Fatih Kur'an Kursu öğrencilerinden Rümeysa NAYİR birinci, Toki İdrisi Bitlisi Kuran Kursu öğrencilerinden Nermin KAYNAK ikinci, Şemsi Bitlis Kur'an Kursu öğrencilerinden Zeynep SOLMAZ üçüncü oldu. İl Müftüsü Mehmet Feysal GEYLANİ ve Müftü Yardımcısı Ramazan ÇİFTÇİ tarafından hediyeler verildi. 

****

Bursa Orhangazi’de ilçe müftülüğü öncülüğünde Dini ve Hayri Hizmetler Derneği tarafından yaptırılan Yatılı Kuran Kursu inşaatında sona gelindi. Kursun tamamlanması ile birlikte yaz döneminde hizmet vereceği, yeni eğitim öğretim döneminde de tam kapasite ile hizmet vereceği kaydedildi.

****

Kur’an kurslarında verimliliğini arttırmak için Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü kurslar arasında yarışmalar düzenledi. Müftülük, hem yetişkin bayanların eğitim gördüğü kurslar hem de ilkokul çocukların eğitim gördüğü kurslar için yarışma düzenledi. Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından kurslar arasında düzenlenen bilgi yarışmaları tamamlandı. Yetişkin bayanların yarıştığı yarışmayı Bıyıklıköy Yetişkin Bayan Kur’an Kursu, çocukların yarıştığı yarışmayı ise Evrenköy Kur’an Kursu kazandı.


****

İskeçe ilinde her yıl gerçekleşen hatim merasimleri bu yıl Mustafçova bölgesindeki Sümbül mahallede 9 Nisan Pazar günü yapılan hatim merasimi ile başladı. Sümbül mahallede gerçekleştirilen hatim merasimi için bir gün öncesinden kurbanlar kesildi. Kurban duasına İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, milletvekili Hüseyin Zeybek ve Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza iştirak etti.

****

Antalya GAZİPAŞA Aydın Mahallesi'ndeki 7 yıl önce Batman'da şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Süleyman Gür için düzenlenen mevlit programına Kaymakam Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Adil Çelik, Müftü Nazif Fethi Yalçınkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müftü Nazif Fethi Yalçınkaya'nın duasının ardından katılımcılara mevlit yemeği verildi. 


****

Kırım Müftüsü Ayder Rustamov ve Ukrayna Kırım Tatar Müslümanları Dini Birliği Ulema Şurası Başkanı Süleyman Hayrullayev, 4-7 Nisan tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret ettiler. Bu, Kırım Müslümanlarının müftülerinin ilk uluslararası ziyareti oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kırım Müftüsü Ayder Rustamov, ziyaret programı çerçevesinde Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret edip Başkan Mehmet Görmez ile tanıştıklarını bildirdi.

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Oyun ve Eğlence - Çocuklar İçin

Çocuklar için Oyun Eğlence

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  15
  32
 • 2
  Medipol Başakşehir
  15
  30
 • 3
  Fenerbahçe
  15
  29
 • 4
  Beşiktaş
  15
  27
 • 5
  Kayserispor
  15
  27
 • 6
  Göztepe
  15
  27
 • 7
  Trabzonspor
  15
  25
 • 8
  Bursaspor
  15
  24
 • 9
  Demir Grup Sivasspor
  15
  22
 • 10
  Teleset Mob. Akhisarspor
  15
  19
 • 11
  Kasımpaşa
  15
  18
 • 12
  Aytemiz Alanyaspor
  15
  17
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  15
  16
 • 14
  Osmanlıspor FK
  15
  14
 • 15
  Atiker Konyaspor
  15
  14
 • 16
  Antalyaspor
  15
  14
 • 17
  Gençlerbirliği
  15
  12
 • 18
  Kardemir Karabükspor
  15
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar