Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Diyanet Personeline Şeytan Uyarısı

2017-02-25 06:30:00
Diyanet Personeline Şeytan Uyarısı

İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında görev yapan personel, Başkanlıkta düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez din görevlilerini şeytan ve şeytanlaşmış insanlara karşı uyardı

İftarını personelle birlikte yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, iftar davetine icabet eden her bir personele ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığında birlikte çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarımızın aileleriyle birlikte iftar etme imkanı bulduğum için Allah’a hamd ediyorum. Çok değerli mesai arkadaşlarım, mesai arkadaşlarımın kıymetli aileleri, sevgili gençler, çocuklar iftar sofrasını bizlerle birlikte paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Aile iftarı olarak adlandırılan iftar yemeğinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, konuşmasında İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısına ilişkin şunları söyledi;

“Bütün kötülükleri ortadan kaldırmak üzere rahmetiyle, mağfiretinde insanlığı ve İslam alemini teşrif eden ramazan ayının bu ilk günlerinde çok büyük bir üzüntüyle sarsıldık. Sevgili Peygamber’imiz ‘ramazan geldiğinde cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır, şeytanlar zincirlenir’ buyuruyor. Ama öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, şeytanları dahi geride bırakacak kötülüklerin var olduğunu gösterircesine bugün İstanbul’da pek çok kardeşimizi, belki de oruçluyken Allah’ın emrine riayet için sahurunu yapmış ve sonra kendi çocuklarının rızkını temin etmek için yola çıktığı bir zaman diliminde hunharca katlettiler. Öncelikle, ramazan ikliminde, merhamet ikliminde, af ikliminde, oruç ibadeti içinde hayatlarını kaybeden bütün kardeşlerimize, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine, milletimize başsağlığı diliyorum. Millet olarak bütün bunların farkında olarak ramazanın bize her sene getirdiği güzelliklerde ısrar etmeliyiz. Hep birlikte birey ve toplum olarak ortaya koyacağımız iyilik ve güzelliklerle ülkemize sızan bütün bu kötülükleri ortadan kaldıracağımıza olan inancımı ifade etmek istiyorum”

Bu seneki ramazan temasına da değinen Başkan Görmez, toplumun dini ve manevi hayatına rehberlik eden Diyanet camiasının öncelikle kendi aralarında birlik ve beraberliğini güçlendirerek topluma da bu anlamda rehberlik etmeleri gerektiğini vurguladı.
Bu seneki ramazan temasının ‘Gelin gönüller yapalım’ olduğunu hatırlatan Başkan Görmez, şu ifadeleri kullandı;

“Bu seneki ramazan ayı temamız ‘Gelin gönüller yapalım’ Buna öncülük yapan müessesede çalışan insanlar eğer birbirlerinin gönüllerini ihmal ederlerse, eğer biz kendi gönüllerimiz arasında rabıta kurmayı ihmal edersek o takdirde milletimizin gönülleri arasında irtibat kurmaya, bu konuda onlara rehberlik yapmaya imkanımız olmaz. Onun için biz öncelikle müessese olarak, milletimizin dini ve manevi hayatına rehberlik yapan insanlar olarak öncelikle bizim kalplerimiz arasındaki rabıtayı güçlendirmek ve birbirimizin gönüllerini yapmak gibi bir görevimiz var”
Başkan Görmez, konuşmasını, “Ramazanın size, ailelerinize, milletimize ve İslam alemine huzur ve barış getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum” temennisiyle bitirdi.
İftar programına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, iftar davetinden dolayı Diyanet ailesine teşekkür ederek, “Adı ‘barış’ olan, İslam dinine mensup olan bu ülkenin evlatları, bütün etnik farklılıklarıyla, bütün kültürel farklılıkları, bütün mezhebi, meşrebi farklılıklarıyla, ‘es-selam’ sözü etrafında birleşecek, İslam’ın diriltici nefesiyle birleşecek ve inşallah gönüller yapmaya devam edecektir” dedi.
İslam dünyasının çok açık bir şekilde saldırı altında olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, terör saldırısını lanetleyerek şöyle konuştu;
“Gönüller yapmamızın en önemli unsurlarından birisi aramızdaki etnik fitneyi körükleyenlerin seslerini, soluklarını kesmek ve tam da tersine İslam kardeşliğinin ve hatta insan kardeşliğinin iklimini oluşturmaktır. Bu coğrafyada halklar arasında kalıcı husumeti, terörü de kullanarak yaygınlaştırmaya çalışanlar, mezhep çatışmalarını ciddi şekilde körüklüyorlar. Biz bu anlamda mezhep çatışmalarını da ortadan kaldıracak mezhepler arasında husumet değil, farklı mezheplerden olan insanların ‘La ilahe illallah Muhammeden Resulullah’ diyen herkesin dinde kardeş olduğunu bilerek, bu coğrafyada birliğin ve gönüller yapmanın adresi olacağız”
Diyanet teşkilatının üst düzey yöneticileri ve çalışan personelin aileleriyle birlikte katıldığı iftar programının ardından Başkan Görmez, iftar programına katılan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  11
  19
 • 5
  Demir Grup Sivasspor
  11
  19
 • 6
  Bursaspor
  12
  18
 • 7
  Göztepe
  12
  18
 • 8
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 9
  Fenerbahçe
  11
  17
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  11
  14
 • 11
  Evkur Yeni Malatyaspor
  11
  14
 • 12
  Trabzonspor
  11
  13
 • 13
  Antalyaspor
  12
  13
 • 14
  Kasımpaşa
  11
  12
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Kardemir Karabükspor
  11
  8
 • 17
  Osmanlıspor FK
  11
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  11
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar