Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Emekli Olan Müftüye Veda Programı

2017-02-25 06:49:07
Emekli Olan Müftüye Veda Programı

Ordu da bir otelde düzenlenen veda programına, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, vali yardımcısı Mehmet Erhan Türker, il emniyet müdürü Suat Çelik, il mili eğitim müdürü Dr. Şaban Karataş, Ordu il Acil ve Afet Durum Müdürü Osman Işık, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Kemal Yılmaz, Çevre Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Öztürk, Giresun il müftüsü Muhittin Oral, Oski genel müdürü Fatih Yürük, Ordu Üniversitesi Genel Sekreteri Yusuf Yaman, Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, emekli il müftüleri Osman Şahin, Tacettin Sevinç ve din görevlileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Hafız Salih Durmaz’ın Kur’an-ı kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, her türlü makam ve mevkiinin gelip geçici olduğunu ifade ederek önemli olanın hizmet ve kalıcı olanın da dostluk ve arkadaşlık olduğunu, asıl olanın gök kubbede hoş bir sada bırakmak olduğunu belirtti.

Vali Balkanlıoğlu, “Yaptığı Hizmetlerle Birçok Şeyi Başarmıştır Müftümüz”

Müftü Kolukısaoğlu’nun birçok şeyi başardığının altını çizen Vali Balkanlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Allah’ü Teâlâ bize bildiriyor şu üç şeyin hesabını vermeden bir ileriki aşamaya geçmek mümkün değil. Gençliğimizin hesabını, ömrümüzü nerede harcadığımızın hesabı, serveti nereden kazanıp nereye harcadığımızın hesabı. Müftümüzün verilecek gayet güzel bir cevabı var, “41 yıl senin dinine hizmet ettim”, güzel bir cevap. Din görevlisinin emeklisi olmaz, bundan sonra ki yaşantısında da her gittiği yerde çevresine yine vaazu nasihatte bulunacak yani emri bil maruf ve nehyi anilmünker’e devam edecek. Bundan sonra ki hayatında da başarılar temenni ediyorum. Burada personeliyle ve yaptığı hizmetlerle birçok şeyi başarmıştır müftümüz”.

Diyanet Öğrenci Evlerine Övgü

İl müftülüğü tarafından orduda hizmete sokulan Diyanet öğrenci evleri konusuna dikkat çeken vali Balkanlıoğlu konuşmasında şunlara yer verdi:

‘ben bu uygulamanın ülkemizin her yerinde olduğunu düşünüyordum, daha sonra bunun böyle olmadığını gördüm. Müftümüzü ve ona destek olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, çok güzel bir başarıya imza attılar. Onlarca ev açtılar ve üstelik burada çocuklar bedava ücretsiz kalıyorlar. Ayrıca çocuklarımıza burada her türlü destek te veriliyor, bu çok güzel bir hizmet, müftümü kutluyorum. Değerli müftüme bundan sonra ki hayatında da uzun ve sağlıklı ömürler ve nasip etmesini niyaz ediyorum. Alnının akı ile buraya kadar getirdiği bu mesleği inşallah bundan sonra da Allah’ın rızasına uygun devamını temenni ediyor, sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum.”

Müftü Kolukısaoğlu, “Bütün Mesele İlahi Rızayı Kazanmaktır”

41 yılık resmi görevinin sonuna geldiğini ve emekli olarak veda ettiğini ifade eden müftü Kolukısaoğlu konuşmasında şunları kaydetti:

“Orduda göreve başladığım günden bu yana 7 yıla yakın bir zaman geçmiş. Bu âlemde bir yolcuyuz, Allah bizi bunun bilincinde olanlardan eylesin. Yolculuğumuz devam ediyor, çocukluktan, gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden mahşere ve oradan ebedi hayata. Bütün mesele bu yolculukta ilahi rızayı kazanmış olmaktır. Bu kutsal meslek olan din hizmetine başlayalı 41 sene olmuş, çok tatlı yönleri var bu mesleğin devlet memuruyuz. Ancak mihrapta, minberde halkımızın içerisinde kutsal bir görevi icra ediyoruz. Klasik bir sözdür ancak yeniden dünyaya gelsem yine din görevlisi olmayı isterdim. Bizi böyle bir görevde istihdam ettiği için Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Görev sürem boyunca yaptığımız bütün çalışmaları din görevlisi kardeşlerim ve ordu halkı ile beraber yaptık. Biraz öncede arz ettiğim gibi bütün mesele yüce Rabbimizin rızasını kazanmaktır, bir hoş sada bırakmış olmaktır. Bu dünyada ne kadar yaşadığımızdan ziyade nasıl yaşadığımız önemlidir. Bizim görevimizi toplumu sahih kaynaklardan doğru bilgi ile bilgilendirme, camilerde irşat faaliyetleri, din eğitimi hizmetleri, kuran kursu hizmetleri ve cami dışı din hizmetleridir. Bütün bu hizmetleri elimizden geldiğince, Diyanet İşleri Başkanımızın gösterdiği ufuklarla müftülerimiz din görevlisi arkadaşlarımız ve bütün personelimizin yardımlarıyla ordu da en iyisini yapmaya çalıştık. Benden sonra görevi devralacak müftümüz Mürsel Öztürk kardeşime de cenabı Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin, bu bir bayrak nöbetidir artık bu nöbeti yeni müftümüz alacak.

Başta valimiz olmak üzere, büyükşehir belediyemize, Altınordu belediyemize, din görevlisi meslektaşlarıma, Kuran kursu öğreticilerine ve bütün bu hizmetlerin asıl kaynağı olan bizi maddi ve manevi hep desteklemiş bulunan bağışçılarımıza, bütün ordu halkına canı gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Elbette bu destekleri Rabbimizin rızasını kazanmak niyetiyle verdiler, Allah(c.c) rızasını kazananlardan eylesin. Bu görevin kendisi şerefli ama ordu da il müftüsü olarak görev yapmayı ayrıca bir şeref olarak görüyorum. Emeklilik noktasında ayrıca 41 yılık görev hayatımda bana desteklerini hiç esirgemeyen eşime de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yeni gelecek il müftümüz Mürsel Öztürk kardeşim çok daha güzel hizmetlere imza atacaktır. Başta Sayın valim olmak üzere bu geceye katılan bütün misafirlere tekrar teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum, Allah(c.c) sizlerden razı olsun. Ayrıca ordunun yazılı ve görsel basınına ve saygıdeğer basın mensuplarına yaptığımız bütün hizmetleri destekleyerek halkımız ile aramızda oluşan gönül köprülerine sağladıkları büyük katkılar için her birine ayrı ayrı şükranlarımı ifade etmek isterim.

Haklarınızı helal etmenizi diliyor, benimde varsa bir hakkım canı gönülden herkese helal ediyorum.

Selam ve dualarla arzı veda ederek hepinizi Allaha emanet ediyorum.”

Veda programında, ordu Din görevlileri dernek başkanı Ahmet Gündoğdu ve Kabataş merkez cami imam hatibi Cemalettin Duru birer konuşma yaparak müftü kolukısaoğluna yaptığı hizmetler için teşekkürlerini ifade ettiler. Yeni mahalle cami imam hatibi Yusuf Karataş ise Müftü Kolukısaoğlu için kendi yazdığı bir şiiri okuyarak duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından il müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’na hediye ve çiçek takdim edildi.

İlçe müftüleri, din görevlileri derneği, diyanet iş kolunda faaliyet gösteren sendika temsilcileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri tarafından müftü kolukısaoğluna plaket, çiçek ve çeşitli hediyelerin takdiminin ardından veda programı sona erdi.

https://www.kent52.com/muftu

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  11
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  11
  23
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  11
  19
 • 5
  Demir Grup Sivasspor
  11
  19
 • 6
  Bursaspor
  12
  18
 • 7
  Göztepe
  12
  18
 • 8
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 9
  Fenerbahçe
  11
  17
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  11
  14
 • 11
  Evkur Yeni Malatyaspor
  11
  14
 • 12
  Trabzonspor
  11
  13
 • 13
  Antalyaspor
  12
  13
 • 14
  Kasımpaşa
  11
  12
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Kardemir Karabükspor
  11
  8
 • 17
  Osmanlıspor FK
  11
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  11
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar