Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Evliliğe Zarar Verecek 5 Şey…

2017-02-25 06:47:11
Evliliğe Zarar Verecek 5 Şey…

Mutlu bir ilişkinin en önemli unsurları şeffaflık ve güven duygusu. Çiftlerin birbirlerine güvenlerinin yüksek olması bir evlilik kurumunun çatısını oluşturuyor. Bununla birlikte, her iki tarafında birbirlerine karşı açık olmaları, olumlu ya da olumsuz durumlar hakkında rahatça konuşabilmeleri evliliğin sağlıklı bir biçimde yürümesine yardımcı oluyor.

Ancak, tarafların fiziksel ya da duygusal olarak birbirlerini aldatmaları, kendileriyle ilgili eksik ve yanlış bilgi vermeleri, dürüst olmamaları, aşırı kıskanç davranışlarda bulunmaları evlilikte bir şeylerin yolunda olmadığının göstergesi olabilir.

Eğer uzun yıllar huzurlu bir yuvanızın olmasını istiyor, torunlarınıza masal anlatacağınız günlerin hayalini kuruyorsanız bazı hatalara düşmemeniz gerekebilir. Dilerseniz, evlilik kurumuna zarar verebilecek, oluşturulan güven ortamını yıkabilecek durumları birlikte inceleyelim…

1-Bağımlılıklar

İlaç bağımlılığı, kumar, alkole düşkünlük gibi ciddi sorunları karşı taraftan saklamamak ve durumun ciddiyeti hakkında mutlaka bilgi vermek gerekir. Çünkü bu tarz bağımlılıkların karşı tarafta anlatılmaması evlilik kurumunun dönüşü olmayan bir yola girmesine ve sonuç olarak çiftlerin ayrılmasına neden olabilir.

Çiftlerin birbirine destek olması, doktor veya psikolog eşliğinde tedavi sürecine başlanmasıyla bu bağımlılıkların üstesinden gelinebilir. Dolayısıyla sorunlu olan tarafın önce kendisine, sonra da karşı tarafa dürüst davranarak sorununu açması ve tedaviyi kabul etmesi büyük önem taşıyor.

2-Gizli ilişkiler

Çiftlerin birbirlerini duygusal ya da fiziksel olarak aldatmaları evliliğe en büyük zararı veren unsur olabilir. Eğer taraflardan biri partnerini aldattıysa, gizli saklı yürütülen bu ilişkilerin er ya da geç ortaya çıkacağını tahmin etmesi gerekir. Dolayısıyla en azından aldatma durumu yaşandıktan sonra olanları karşı tarafa aktararak bu noktada dürüst davranmakta fayda var.

3-Sağlık sorunları

Eğer çiftlerden birinin ciddi sağlık sorunları varsa karşı tarafa bu konu hakkında detaylı bilgi vermesinde yarar var. Geçmişte atlatılan ve tekrar kendini gösterebilecek hastalıklar hakkında eşlerin konuşması, olumsuz bir durum yaşadığında ne şekilde yardım edilmesi hakkında bilgi vermesi dürüstlük ve şeffaflık noktasında önem taşıyor.


4-Eski suçlar

Taraflardan biri yakın ya da uzak geçmişte herhangi bir suç işlediyse konuyla ilgili yaşadıklarını detaylı bir biçimde partnerine aktarması oldukça önemli. Çünkü suç işlemiş olan tarafın geçmişi geleceğini bir gölge gibi takip edebilir ve işlediği suçtan ötürü karşılaşabilecekleri bir sıkıntı çiftlerin birbirlerine duydukları güvenin zedelenmesine neden olabilir. Eğer çiftler zorluklara karşı sağlam durmak istiyorlarsa geçmişte yaşamış oldukları sıkıntılar hakkında da paylaşımda bulunmaları gerekebilir.


5-Geçmişten kalan borçlar

Evlilikte taraflar birbirlerine söz vererek iyi günde ve kötü günde aynı yola baş koyuyor. Ayrıca, her iki taraf canını dişine takarak, günlerce çalışıp ailenin finansal açıdan iyi bir noktaya ulaşması için ellerinden geleni yapıyor. Eğer çiftlerden birinin sakladığı yüklü miktarda borçlar veya banka kredileri varsa, bu durum ailenin tamamına etki edebilir. Dolayısıyla, eşlerin parasal sıkıntılarla ilgili de birbirlerine açık olmalarında yarar var.

Herkes evlenirken geleceğe dair büyük umutlar besler ve yaşadığı aşkın ömür boyu süreceğini düşünür. Partnerinize karşı dürüst davranarak yaşadığınız mutlu günlerin sonsuza denk sürmesini sağlayabilirsiniz. Yapılması gereken en önemli şey açık olmak, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

http://www.pembepanjur.com/blog/2015/06/04/evlilige-zarar-verebilecek-5-sey/

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Kasımpaşa
  12
  15
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 14
  Antalyaspor
  12
  13
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Osmanlıspor FK
  13
  11
 • 17
  Kardemir Karabükspor
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  13
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar