Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

Geçici Kuran Kursu Öğreticileri Her Yolu Deniyor

Yıllardır yok pahasına demeden bir lokma ekmek karşılığı çalışan KKÖ'ler atama yapılması için çalmadık kapı bırakmıyor

2017-09-19 23:46:07
Geçici Kuran Kursu Öğreticileri Her Yolu Deniyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tabiri caizse gündelikçilere emsal turulan SGK primiyle ve bir lokma ekmek parasına çalıştıırlan, her türlü haktan yoksun olan ve kendilerini Din Gönüllüsü olarak tanıtan fahri Kur'an Kursu öğreticileri yıllardır beri yapılmayan atamaların olabilmesi için çalmadıkları kapı bırakmıyor

Bimer, Cimer, Meclis Başklanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, dernekler, sendikalar ve daha bir çok yere giderek dertlerine çare arayan Fahri Kur'an öğreticileri uluslaraarası kampanya sitesi olan Change.org'da yeni bir kampanyaya başladılar.

Bin adet imzasının toplanması gereken ve Şanlıurfa'dan Kenzi Mahfi rumuzu ile açılan kampanya i,le seslerini duurmak isteyen fahri öğreticiler Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık , Diyanet İşleri Başkanlığı, Bekir Bozdağ, Maliye Bakanlığı, Recep Tayyip Erdoğan, Fatma Betül Sayan, Binali Yıldırım, Emine Erdoğan olmak üzere muhatap olarak belirledikleri kişi ve makamlara atama konusunda yardımcı olmaları için şunları yazdılar

Vatana, millete ve İslâmiyet’e büyük hizmeti olan İslam kahramanı muhterem efendim;
Evvela, ülke ve millet olarak yaşadığımız şu sıkıntılı günlerin, milletimiz adına hayırlara, iyiliklere ve güzelliklere tebdili için hem size hem de hükümetimize Geçici Kur’an Kursu öğreticileri olarak hulus-u kalp ile dua ediyoruz. Cenab-ı hak, İman ve Kur’an’a hizmet eden hükümetimizi başımızdan eksik etmesin.
Pek muhterem Sayın Cumhurbaşkanım Başbakanım ve Bakanım; Bundan önceki kadroya alımlarda hiçbir liyakata bakılmadan kadroya alınırken; birçoğu hafız, ön lisans ve lisans ilahiyat mezunu olan, diyanetin yaptığı bütün yeterlilikleri ve müftülükler tarafından yapılan mülakatları geçmiş olan ve üstüne üstlük 3-4 senedir geçici olarak çok zor şartlar altında diyanet tarafından çalıştırılan ve kadrolu Kur’an Kursu öğreticilerin yaptığı işin aynısını yapan geçici Kur’an Kursu öğreticilerine kadro verilmemesi vicdanları sızlatmaktadır. Maalesef, geçmişte hiç bir şart aramadan kadroya alınan ve yetersiz oldukları her yerde telaffuz edilen fahri öğreticilerin günahı ve vebali, atama şartlarını taşıyan bizlere ödetildi.
Türkiye genelinde özellikle köylerdeki Kur’an Kurslarında geçici Kur’an Kursu öğreticileri, asgari ücretin dahi çok çok altında 600 lira gibi ücretlerle çalıştırılmakta ve aldıkları ücretin yarısını yol parası olarak vermektedirler. Aylık olarak yatırılması gereken sigorta pirimleri 15 gün olarak yatırılmaktadır. Aynı işi yapmalarına rağmen Kadrolu Kur’an Kursu öğreticilerinin faydalandığı sağlık, sosyal ve ekonomik hiçbir haktan yararlanamamaktadırlar. Birçok sınavdan ve mülakattan geçerek, çok zor şartlar altında vazifesini hakkıyla yaparak evine rızık götürmeye çalışan geçici Kur’an Kursu öğreticilerinin iş garantisi bulunmamaktadır. Kadrolu Kur’an Kursu Öğreticisinin atanmasıyla görevlerine son verilmektedir. Her an görevden alınma korkusuyla vazifelerini yapmaya çalışan geçici Kur’an Kursu Öğreticilerinin sözleşmeli ya da kadrolu olarak alınmasını talep ediyoruz.
Pek kıymetli Sayın Cumhurbaşkanım Başbakanım ve Bakanım
Biz sizi gönülden sevdik, size inandık ve güvendik. Biz hakkımız olmayanı asla talep etmiyoruz. Bir çoğumuz 28 Şubat mağduru, kat sayı mağduru ve başörtüsü mağduruyuz. Bizi bizden daha iyi bilen, bizi bizden daha iyi anlayan siz başbakanımızdan ve hükümetimizden talep etmedik ki kimden talep edeceğiz. Kime sığınacağız, kimden isteyeceğizhip çıkmazsanız kim sahip çıkacak. Kur’an hizmetkarlarının sorununu çözeceğinize olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Daha önce açılmış kampanyalardan bir kaç örnek

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 13
  Antalyaspor
  12
  13
 • 14
  Kasımpaşa
  11
  12
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Kardemir Karabükspor
  11
  8
 • 17
  Osmanlıspor FK
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  12
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar