Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

İmam Babanın En Zor Görevi...

İmam baba şehit oğlunun cenaze namazını kıldırdı

2017-11-04 19:39:01
İmam Babanın En Zor Görevi...

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde PKK’lı teröristlere ait hücre evine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi 26 yaşındaki Ahmet Alp Taşdemir, memleketi Manisa’nın Salihli İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı. 

Şehit polisin cenaze namazını acı haberi cuma namazı öncesinde alan imam babası İbrahim Taşdemir kıldırdı. 

Şehidin eşi Yeşim Taşdemir, cenaze töreni boyunca büyük metanet gösterdi, çevresindekilere de sık sık "Dik durun, ezanı susturmadı, bayrağı indirmedi. Başınız dik olsun. Ağlamayın, düşmanları sevindirmeyin" dedi. 

Kucağına aldığı 1 yaşındaki kızı Esma’yı da seven ve ona su içiren Yeşim Taşdemir, "Babanın düğününe geldik" dedi.

PKK/KCK’lı teröristlerin yakalanabilmesi için Kayapınar İlçesi'ndeki Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan binaya dün düzenlenen operasyon sırasında çıkan çatışmada 1’i ağır 10 polis yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir şehit oldu.

6 yıllık polis, 1 yaşında kızı bulunan şehit polis memurunun cenazesi, memleketi Salihli’ye getirildi. Anneannesi Sabahat Şahin’in evinin önünden dualarla son kez geçirilen şehidin cenazesi, daha sonra Salihli Hamidiye Camii’ne getirildi.

Şehadet haberini, görev yaptığı İzmir’in Selçuk ilçesinde cuma namazı öncesinde öğrenen şehidin imam babası İbrahim Taşdemir, annesi Saliha Üray ve eşi Yeşim Taşdemir, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Şehit polis memurunun eşi Yeşim Taşdemir, cenaze töreni boyunca büyük metanet gösterdi. Taşdemir, çevresindekilere de sık sık, "Dik durun, ezanı susturmadı bayrağı indirmedi. Başınız dik olsun. Ağlamayın, düşmanları sevindirmeyin" dedi.

Kucağına aldığı 1 yaşındaki kızı Esma’yı da seven ve ona su içiren Yeşim Taşdemir, "Babanın düğününe geldik" dedi. Anne Saliha Üray da cenaze töreni boyunca oğlunun gömleğine sarıldı.

Şehit polis memuru Ahmet Alp Taşdemir’in cenaze namazını, imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir kıldırdı. Namazdan sonra oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna dönüp konuşan acılı baba, "Allah sizlerden razı olsun. Rabbimizin nimetlerini sayamayız. Bana Rabbimin en büyük nimetlerinden birisi Ahmet oğlum doğduğunda geldi. Rabbim oğlumun şehadetiyle bizi ikinci kez ödüllendirdi. Rabbime hamdolsun. Bu necip milletin neferiydi. Oğlumla telefonda konuştuğum zaman sık sık ’Abdestsiz çıkma’ derdim. O da bana ’Zaten alıyorum’ derdi. Rabbime sonsuz hamdolsun, böyle bir evladın babası olmaktan şeref duyuyorum" dedi.

Bu sırada şehit polisin eşi de kızıyla tabutun başında bekledi.

Şehit polis Taşdemir’in tabutu daha sonra bir süre meslektaşları tarafından omuzlarda taşındı, ardından cenaze aracına konuldu.

Şehit Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir, daha sonra Salihli Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şehit polis Ahmet Alp Taşdemirin tayini İzmire çıkmış, ancak Diyarbakırda kalmak için görev süresini uzatmış

Hakkari'nin  Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler, memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze törenlerindeki, şehit yakınlarının feryatları ve gözyaşları yürekleri dağladı.

Türkiye Şehitlerini Uğurladı! 

HATAY

Hakkari'nin  Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri ile  PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen  Ömer Küçük'ün cenazesi, helallik alınması için  Kırıkhan ilçesi Özsoğuksu Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

TABUTU SİLAH ARKADAŞLARI TAŞIDI

Küçük'ün Türk bayrağına sarılı tabutu, daha sonra silah arkadaşlarının omuzlarında Hacı  Meryem İçcan Camisi'ne getirildi.

ANNESİNİN GÖZYAŞLARI YÜREKLERİ DAĞLADI

Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı  Mehmet Özhaseki, Vali  Erdal Ata,  Hatay milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze töreninde, baba Cuma ve anne Hatice Küçük gözyaşlarını tutamadı. Bakan Özhaseki, baba Küçük'e başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehidin naaşı, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığı'nda defnedildi.

KUZENİ DE ŞEHİT

Öte yandan,  Ömer Küçük'ün, geçen yıl  Hakkari'nin  Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen ve cenazesi  Kırıkhan'da toprağa verilen Uzman Çavuş İrfan Mert'in kuzeni olduğu öğrenildi.

KIRŞEHİR

ŞEHİDİN BABASI: ONUN YERİNİ BEN DOLDURACAĞIM

26 yaşındaki  Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Kavun, memleketi  Kırşehir'de düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Er Tayfun Kavun'un bayrağa sarılı tabutu başında ailesi gözyaşı döktü. Baba Recep Kavun, "Canım oğlum vatan sağolsun, gerekirse ben de askere gideceğim. Onun yerini ben dolduracağım. İnanmıyorum öldüğüne, O ölmedi" diye konuşurken, şehidin annesi Ayşe Kavun, kardeşi ve yakınları tören sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Er Tayfun Kavun'un aaşı omuzlara alınarak cenaze aracına kondu ve Ahmet Tozluklu Şehitliği'ne götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

ISPARTA

Piyade Sözleşmeli Er  Sercan Kara'nın cenazesi baba ocağı  Isparta'nın  Gelendost ilçesi  Yenice Köyü"nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazeye Dışişleri Bakanı  Mevlüt Çavuşoğlu'da katıldı.

Köy camiinde kılınan cuma namazının ardından şehidin cenazesi, namazın kılınacağı alana gelindi. Cenaze namazı kılınmadan önce şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu başına gelen ve oğlu polis olan  Hüseyin Kılınç, şehide selam vererek şehitlerin vatanını savunduğunu ve bu uğurda şehit düştüklerini belirtti. Şehidini annesi Dilek Kara ise metanetini korurken, sağlık ekipleri ve bir kadın subay onu yalnız bırakmadı. Burada düzenlenen törende şehidin özgeçmişi okundu. Ardından cenaze namazı kılındı ve dua edildi. Cenaze namazında Baba  Menderes Kara'da metanetini korudu.

Daha sonra şehidin cenazesi tekbirler eşliğinde köy mezarlığına götürülerek defnedildi.

ZONGULDAK

Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Gökhan Kurak,  Zonguldak'ın  Çaycuma İlçesi  Karapınar Beldesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Gökhan Kurak'ın cenazesi, sabah  Çaycuma Devlet Hastanesi morgundan alınarak konvoy eşliğinde  Karapınar'a götürüldü. Burada evin önünde helallik alındı, dua edildi. Şehidin annesi Bahriye, babası Cevat ve kardeşi Uğur Kurak, gözyaşlarına boğuldu.

EVLENMENDEN ÖNCE EV ALMAK İSTEMİŞ

Şark görevi 8 ay sonra bitecek olan şehit Gökhan Kurak'ın, bir süre önce evlenmek istediğini ailesine söylediği, öncesinde de ev almak için para biriktirmeye çalıştığı öğrenildi. Kurak'ın, uzman çavuş olmadan önce düğünlerde keman ve saz çaldığı, kardeşinin de şarkı söylediği belirtildi.


BURSA

24 yaşındaki  Piyade Sözleşmeli Er Emre Karaarslan,  Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı.

Hain saldırıda şehit olan  Piyade Sözleşmeli Er Emre Karaslan'ın ateşi  Bursa'nın  Kestel ilçesi Vani Mehmet Mahallesi  Gökpınar Sokak'taki baba ocağına düştü. Şehadet haberinin ardından şehidin evi Türk bayrakları ile donatılırken, Karaarslan için bugün Mihraplı Camii'nde tören düzenlendi. Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanan Karaarslan'ın cenazesinde binlerce Bursalı gözyaşları döktü.

1,5 YIL ÖNCE EVLENMİŞ

Şehidin 1 buçuk yıl önce evlendiği eşi Ezgi Helin Karaarslan, babası İhsan Karaarslan ve annesi Naciye Karaarslan ile kardeşlerinin ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Cenaze törenine, Milli Savunma Bakanı  Nurettin Canikli'nin yanı sıra  Bursa Valisi İzzettin Küçük,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Alinur Aktaş, ilçe belediye başkanları, yakınları ve çok sayıda Bursalı katıldı. Bakan Canikli, tören alanında bulunan şehidin yakınlarına taziyelerini iletirken, cenaze namazının ardından da şehidin tabutunu omuzlayarak top aracına kadar götürdü.

SAMSUN

Piyade Sözleşmeli Er Erkan Karaca'nın (28) Türk bayrağına sarılı naaşı, helallik alınmak amacıyla  Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak babaevinin bulunduğu  Canik ilçesi  Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi.

BABA, "CANIMIN PARÇASI" DEYİP GÖZYAŞINA BOĞULDU

Helallik alındığı sırada şehidin babası  Ayhan Karaca, "İşte benim yavrum. İşte benim aslanım. Canımın parçası. Biricik evladım. Vatan sağ olsun." diyerek gözyaşı döktü.

Şehit kardeşinin kamuflajını giyen ablası Ceylan Karaca da tabutunun başında büyük üzüntü yaşadı.

ACILI ANNE, OĞLUNUN FOTOĞRAFINI ÖPÜP AĞIT YAKTI

Helallik alınmasının ardından şehit Karaca'nın naaşı, Büyük Cami'ye götürüldü. Şehidin annesi Hatice Karaca, oğlunun fotoğrafını öperek, üzerinde Türk bayrağı bulunan tabutuna sarıldı ve "Kırmızı beyaz bayrağımızla ne kadar güzel olmuşsun oğlum." diye ağıt yaktı.

Cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra şehidin naaşı, askerlerin omuzlarında taşınarak top arabasına konuldu.

Bir süre top arabasıyla götürülen şehit Karaca'nın naaşı, daha sonra cenaze aracıyla toprağa verilmek üzere  Çarşamba ilçesine gönderildi.

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Kasımpaşa
  12
  15
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 14
  Antalyaspor
  12
  13
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Osmanlıspor FK
  12
  8
 • 17
  Kardemir Karabükspor
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  12
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar