Mahihaber - Dini Haberler - Diyanet Haberleri

İmam Hatip Okulu Düşmanlarından Ahlaksız Girişim

‘Gebze İmam Hatip Lisesi bahçesinde ilişkiye girdiler’ başlıklı haber yalan çıktı.

2017-07-25 14:45:00
İmam Hatip Okulu Düşmanlarından Ahlaksız Girişim

İddiaya göre Gebze’de bir imam hatip okulunun bahçesinde 16-17 yaşlarında çarşaflı bir kızla, 22-23 yaşlarında sakallı ve sarıklı erkeğin uygunsuz görüntüleri sosyal medyaya düştü. Çiftin okulun bahçesindeki uygunsuz görüntüleri sosyal medyada biranda yayıldı. ‘Gebze İmam Hatip Lisesi bahçesinde ilişkiye girdiler’ başlıklı yerel basına da yansıyan haberlerin gerçek olmadığı ortaya çıktı. Bahse konu gecen olay değil imam hatip lisesi Gebze de hiçbir lisenin bahçesinde yaşanmadığı yapılan araştırmalar sonucu kayda geçildi.

İL MİLLİ EĞİTİME RAPOR YOLLANDI

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, videonun özellikle sosyal medyada yoğun paylaşılmasından sonra ilçemizde bulunan 5 ortaokul ve 2 lise olmak üzere toplam 7 imam hatip okul müdürlerini acil topladı. Yapılan görüşmede müdürlerden bu görüntülerin incelemesi ve bir rapor halinde milli eğitime sunulması istendi. Akabinde okul müdürleri de videoda yer alan görüntülerin yapısı, çevresi, boyası vs. Gebze’de ki hiçbir okula uymadığını kanıtladı. Okul müdürlerinin yaptığı çalışma bir rapor halinde İl Milli Eğitim’e yollandı.

İMAM HATİPLERE KUMPAS MI?

ideoda yer alan görüntülerin Gebze’deki okullarla uyuşmaması videonun bir kurgu olabileceğini ve son günlerde imam hatiplerde cinsel istismar algısı yaratılma çalışmasını akıllara getirdi. Videonun özellikle ideolojik, muhafazakârlık ve türban karşıtı sosyal medya kullanıcıları tarafından saçma sapan ifadelerle yoğun paylaşılması bir kumpasın kurulduğuna işaret ettirdi. Aynı zamanda videoda, ‘Çarşaflı kız’ ve ‘Sakallı erkek’ tanımlarının bilinçli olarak kullanılması bu

ÖNDER İl Başkanı ve KİHMED Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Yamak yazılı açıklama yaptı; Yamak; “Gazetecilik ilkelerine sığmayan asılsız, mesnetsiz ve haddi aşan haberle ilgili Kamuoyu Duyurusu: İmam hatip mensupları olarak kimden gelirse gelsin her türlü ahlaksızlığın karşısındayız. Ve hertürlü ahlaksızlığın toplumumuza sirayet etmemesi için dün olduğu gibi bugünde var gücüyle çalışan birey ve kurumlardan olmaya devam edeceğiz. Ve biz biliyoruz ki, her türlü ahlaksızlığı bertaraf etmek sadece bizim değil, bu toplumu oluşturan bütün bireylerin, kesimlerin, STK’ ların, medyanın el birliği ile olabilecek bir çalışmadır. Herkesin bu sorumlulukla hareket etmesi en temel görevidir”

NE BASIN AHLAKINA NE VİCDAN YASASINA SIĞMAKTADIR

“Ahlaksızlığı başka bir ahlaksızlığın malzemesi yapanları ise kamuoyu vicdanına bırakıyor ve nefretle kınıyoruz. Kurgu yada gerçek farketmeksizin toplum nezdinde hoş karşılanmayacak bir olayı belli bir kesime mal ederek, bir densizin davranışını belli bir kesimin tamamına şamil kılarak haber yapmak malum ahlaksızlıktan daha büyük bir ahlaksızlıktır.Yaşanılan çirkin hadiseyi imam hatip okulunda yapılmış gibi göstermek ve bunu bütün bir imam hatip camiasına mal etme niyeti ve imasında bulunmak toplumu kutuplaştırmanın adıdır. Yaşanılan çirkinliğin nerede ve ne niyetle yapıldığını araştırmadan bunu Müslümanların aleyhinde kullanmaya kalkışmak başlı başına bir nefretin neticesidir. Bu tür olayları bir camiayı hedef alarak gazete sayfalarına taşımak ne basın ahlakına ne de vicdan yasasına sığmaktadır. Bu haberi yaparak camiamızı töhmet altında koyanları, toplumsal kutuplaşmada rol alan sözüm ona gazetecileri şiddetle kınıyoruz.Bu haberin yayınlanmasına göz yumanları kamuoyu karşısında özür dilemeye davet ediyor ve haberin bir an evvel gazeteciliğe yakışır bir ahlakla tekzip edilmesini bekliyoruz”

.haberhodrimeydan.com

SİZİN YORUMLARINIZ

Reklam

Namaz Vakitleri

Videoerk

videoerk

GAZETE SAYFALARI

Gazete Manşetleri

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Mekke Medine Kudüs Canlı Yayın

Twitter

Puan Tablosu

Takımlar
O
P
 • 1
  Galatasaray
  12
  26
 • 2
  Medipol Başakşehir
  12
  26
 • 3
  Beşiktaş
  12
  22
 • 4
  Kayserispor
  12
  22
 • 5
  Fenerbahçe
  12
  20
 • 6
  Demir Grup Sivasspor
  12
  19
 • 7
  Bursaspor
  12
  18
 • 8
  Göztepe
  12
  18
 • 9
  Teleset Mob. Akhisarspor
  12
  18
 • 10
  Aytemiz Alanyaspor
  12
  17
 • 11
  Trabzonspor
  12
  16
 • 12
  Kasımpaşa
  12
  15
 • 13
  Evkur Yeni Malatyaspor
  12
  14
 • 14
  Antalyaspor
  12
  13
 • 15
  Atiker Konyaspor
  12
  11
 • 16
  Osmanlıspor FK
  13
  11
 • 17
  Kardemir Karabükspor
  12
  8
 • 18
  Gençlerbirliği
  13
  8

Facebookta Mahihaber

2017 Dini Günler

2017 Dini Günler

tesbihatlar

tesbihatlar